Cenega oficjalnym dystrybutorem Cyberpunka 2077 w Polsce

Cenega oficjalnym dystrybutorem Cyberpunka 2077 w Polsce

Cenega oficjalnym dystrybutorem Cyberpunka 2077 w Polsce
Bartosz Witoszka
02.03.2020 14:55

Wcześniejsze przewidywania okazały się prawdziwe.

Pod koniec stycznia branżowe media obiegła informacja, że CDP sp. z.o.o, najstarszy polski dystrybutor, zmuszony był zwolnić większość swojej załogi. Oficjalnie nie podano żadnego sensownego wyjaśnienia w tej sprawie, jednak jak sugerują anonimowi informatorzy, wpływ na tak drastyczną decyzją mogło mieć nagłe (bo na pewno nie niespodziewane) przełożenie premiery Cyberpunka 2077, którego wspomniana firma miała być dystrybutorem. Spekulowano wtedy, że tego “gorącego ziemniaka” przechwyci, albo polski oddział Koch Media, albo Cenega i jak się okazało, nie były to przewidywania oderwane od rzeczywistości.

Dziś ta druga firma poinformowała, że rozpoczęła współpracę z CD Projekt, która będzie polegać na dystrybucji gier Redów w Polsce. Nie jest to pierwszy raz, gdy obie spółki będą razem prowadzić działania – Cenega od kilkunastu lat jest oficjalnym dystrybutorem gier CD Projekt Red na Węgrzech, Czechach i na Słowacji, a teraz również i w Polsce.

Wspomina Michał Nowakowski, Członek Zarządu CD Projekt S.A. w informacji prasowej. Marek Chyrzyński, Prezes Zarządu Cenega S.A, również bardzo cieszy się (trudno, żeby był smutny) na nadchodzącą współpracę, podkreślając, jak ważną i oczekiwaną produkcją jest obecnie Cyberpunk 2077:

Niestety, konkretów na razie brak, ale Cenega to sprawdzony dystrybutor, więc o wydanie i promocję gry nie powinniśmy się martwić. Pozostaje nam jedynie czekać na kolejne informacje, a co za tym idzie, owoce tej współpracy.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)