CDP.pl to już nie tylko gry, ale też książki i komiksy

Strona głównaCDP.pl to już nie tylko gry, ale też książki i komiksy
07.03.2013 13:15
CDP.pl to już nie tylko gry, ale też książki i komiksy
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Na zakończonej przed chwilą konferencji poznaliśmy plany polskiego wydawcy dotyczące gier - cyfrowych i pudełkowych, filmów, a także nowości w ofercie - e-booków i e-komiksów.

bEiYDuhx

Gry w pudłach... Jako wydawca CDP.pl ujawnił tylko część swoich planów na 2013 rok. Wśród wydanych gier pojawi się Diablo 3 na konsole (na konferencji pokazano okładkę PS3, data do ustalenia), a także:

  • Farming Simulator 2013 na konsole PS3 i 360 oraz dodatek Ursus na PC (obie w kwietniu),
  • Eador: Władcy rozbitego świata (kwiecień),
  • w pełni zlokalizowany GRID 2 (maj),
  • F1 2013 (wrzesień)
  • Divinity: Dragon Commander (polska wersja, czerwiec),
  • Divinity: Original Sin (polska wersja, data do ustalenia),
  • Total War: Rome 2 (data do ustalenia).

CDP.pl będzie też wydawcą gier Disney Infinity (2013) oraz Wiedźmin 3 (2014).

...bez pudeł... Z nowości w cyfrowym sklepie warto wspomnieć wprowadzenie do oferty gier firmy Codemasters z przedsprzedażą GRID 2 na czele. Oraz nieśmiała, wspomniana tylko na koniec zapowiedź gier od Electronic Arts - pytanie, czy będą to kody do Origin, czy stare gry, jeszcze bez DRMu. Czy coś innego?

Wprowadzono także możliwość płacenia za zakupy przy pomocy PayPal oraz coś w rodzaju programu lojalnościowego, gdzie za zapraszanie znajomych (i inne zadania) klient będzie otrzymywał upominki.

...i nie tylko gry Niewątpliwie największą nowością - choć nie dotyczącą gier bezpośrednio, jest wprowadzenie do sprzedaży cyfrowych wersji książek (50 tytułów póki co) i komiksów (10 tytułow) - mają być dostępne w formatach pdf, mobi i epub. Warto odnotować, że CDP.pl jako pierwsze ma w ofercie ebooki z sagą o Wiedźminie. Nowe premiery mają być ponoć co tydzień, a w planach są komiksy wydawnictw Timof i Cisi Wspólnicy i Kultura Gniewu, w tym nowy, tegoroczny komiks Michała "Śledzia" Śledzińskiego. Rysownik stworzył też filmik promocyjny, do scenariusza Tadeusza Zielińskiego, a animowany przez Lunarstudio:

A jeśli kogoś interesują filmy wideo, to CDP.pl wyda w tym roku m.in. Ralpha Demolkę (maj), Frankenweenie (marzec), Iron Man 3 (wrzesień).

Paweł Kamiński

327119063548123178
Udostępnij: