CD Projekt zaskoczył wszystkich. Takich wyników nikt się nie spodziewał

CD Projekt zaskoczył wszystkich. Takich wyników nikt się nie spodziewał

CD Projekt zaskoczył wszystkich. Takich wyników nikt się nie spodziewał
Źródło zdjęć: © Getty Images | Patrick T. Fallon
Konrad Siwik
02.09.2021 13:38

Oczekiwania co do wyników CD Projektu nie należały do najlepszych. Niezbyt dobrze przyjęta premiera Cyberpunka 2077 sprawiła, że akcje firmy spadły, a analitycy nie liczyli na to, że ostatecznie grupa uzyska tak mocne liczby w sprawozdaniu.

CD Projekt zaprezentował raport za II kwartał, a przedstawione w nim wyniki są dużo lepsze od oczekiwań analityków. Okazuje się, że zysk netto w drugim kwartale wyniósł 72,6 mln zł. Tymczasem eksperci przewidywali, że wynik zatrzyma się na poziomie 32,3 mln zł. Oznacza to, że faktyczny zysk był aż o 125 proc. wyższy niż ich prognozy. Z kolei w porównaniu z 2020 rokiem wzrósł on o 32,4 proc.

Obraz
© PAP

Jak wynika z raportu, spółce udało się wypracować 273 mln zł przychodów, co bezsprzecznie przebiło prognozy analityków wynoszące 181,2 mln zł. Konsensus PAP Biznes wskazuje, że przychody wzrosły o 60 proc. w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku.

Z kolei wynik EBITDA CD Projektu w drugim kwartale sięgnął 107 mln zł. Oznacza to wzrost o 58,5 proc. w porównaniu do poprzedniego roku. Tymczasem w konsensusie PAP widać, że wynosił on 61,5 mln zł.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)