CD Projekt zapowiada patcha 1.3 do Cyberpunka - przygotujcie się na cios

Strona głównaCD Projekt zapowiada patcha 1.3 do Cyberpunka - przygotujcie się na cios
16.08.2021 19:22
Cyberpunk 2077
Cyberpunk 2077

Owszem, nie mamy jeszcze pełnej listy zmian i być może CD Projekt specjalnie chowa największe i najważniejsze nowości na koniec, ale... To, co zdecydował się wyróżnić przed czasem jest bardzo rozczarowujące.

bEJgvSIB

Na Patcha 1.3 do Cyberpunka 2077 czekamy już 2 miesiące. CD Projekt bardzo świadomie unika generowania hype'u, niczego już graczom nie obiecując. Nie zmienia to jednak faktu, że ci, którzy na grze nie postawili jeszcze krzyżyka, po kilku poprawkach koncentrujących się głównie na krytycznych błędach oczekują w końcu czegoś bardziej istotnego.

Pojawiły się więc plotki na temat nowej zawartości - nawet jeżeli nie fabularnych misji, to choćby rozbudowanych opcji modyfikowania postaci czy usprawnień w "systemie" gangów. Ich źródło zdaje się być racjonalne - jeżeli twórcy Cyberpunka 2077 chcą odzyskać swoją reputację muszą nie tylko doprowadzić grę do stanu pełnej funkcjonalności (czyli do tego, co gracze mieli prawo oczekiwać już 9 miesięcy temu). 

Wygląda jednak na to, że nawet jeżeli się to w końcu stanie, to nie stanie się wraz z patchem 1.3. W zdecydowanie przydługim i zdecydowanie zbyt mocno próbującym być zabawnym wpisie na oficjalnej stronie gry, CD Projekt przybliża wybrane przez siebie zmiany, nadchodzące w patchu 1.3. I będą to:

bEJgvSID

Oddalająca się podczas jazdy samochodem minimapa

Dłużej wyświetlające się twarze lalek Angel i Sky podczas ich wyboru w sekwencji w Chmurach (serio)

Możliwość zresetowania punktów atutu z ekranu interfejsu (bez konieczności wizyty u ripperdoca)

I tyle. Ojej.

bEJgvSIJ

Na obronę CDP można napisać, że w tym samym artykule firma zaznacza, iż wymienione przykłady nie są najważniejszymi nowościami i zmianami, ale nawet biorąc to pod uwagę...

Pomijając minimapę - zmiana niewielka, ale faktycznie potrzebna - to dwie pozostałe rzeczy są takimi drobiazgami, że trochę wstyd w ogóle o nich mówić. Powinny być zakopane gdzieś głęboko na liście zmian i wystarczyłoby.

Chcę wierzyć, ale nie mam dobrych przeczuć co do tej poprawki. Jeszcze poczekamy na "powrót Cyberpunka 2077".

Jeżeli jednak ciągle wierzycie, to CD Projekt zaprasza na transmisję w serwisie Twitch jutro o 18:00 naszego czasu. Twórcy mają się w jej trakcie przyjrzeć bliżej nowościom w patchu 1.3. Więc może, może ten dzisiejszy wpis to próba obniżenia oczekiwań, by później zaskoczyć jakością?

Udostępnij:
bEJgvSJz