CD Projekt wraca do Wiedźmina. Nowy Gwint dla pojedynczego gracza jeszcze w tym roku

CD Projekt wraca do Wiedźmina. Nowy Gwint dla pojedynczego gracza jeszcze w tym roku

31.01.2022 18:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zapowiedziana właśnie produkcja w świecie Wiedźmina bazować będzie na Gwincie, ale zaoferować ma całkowicie nowe doświadczenie.

Jak podał serwis IGN, jeszcze w tym roku dostaniemy nową, przeznaczoną dla pojedynczego gracza wersję Gwinta. Gra, istniejąca na razie pod tytułem Project Golden Nekker zapewnić ma angażującą rozgrywkę dla pojedynczego gracza. Będzie to produkcja całkowicie samodzielna, niewymagająca innych wersji gry i proponująca coś zupełnie nowego.

Nie są to nowe Wiedźmińskie opowieści, ale coś całkowicie innego. Chcemy dać wciągającą rozgrywkę single-player dla tych, którzy wolą ją od rywalizacji multiplayer w Gwinta.

Powiedział IGN-owi Paweł Burza z CD Projektu. 

Gwint, czyli karciana minigra z Wiedźmina 3, dostał swoją samodzielną wersję do rozgrywek multiplayer w maju 2017. W październiku 2018 wyszła z kolei kampania dla pojedynczego gracza do tej gry pod nazwą Wojna Krwi: Wiedźmińskie opowieści. Choć była to produkcja solidna, to tajemnicą poliszynela jest, że nawet nie zbliżyła się do sukcesu, który oczekiwał CD Projekt. Nic dziwnego więc, że firma próbuje jakiegoś nowego podejścia do tematu.

O Project Golden Nekker nie wiemy na razie nic więcej, można więc trochę popuścić wodze fantazji i wyobrazić sobie coś w rodzaju przeniesienia do pełnej wersji gry turnieju Gwinta z Wiedźmina 3. Połączenie karcianych rozgrywek z lekką otoczką fabularną? Zbieranie i wymienianie się kartami, a później pojedynki? Tak - dzięki temu działało to tak dobrze w Wiedźminie 3! A nie rozgrywanie za pomocą kart bitew i jedynie traktowanie ich jako pewnej abstrakcji jak w Wiedźmińskich opowieściach.

To oczywiście tylko fantazja, ale jakże wspaniale byłoby, gdyby CD Projekt poszedł tą drogą!

Jak faktycznie będzie przekonamy się w tym roku - można zakładać, że bliżej jego końca niż początku.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)