CD Projekt szuka nowych partnerów i rozwiązań, GOG będzie sprzedawać też nowe tytuły

Strona głównaCD Projekt szuka nowych partnerów i rozwiązań, GOG będzie sprzedawać też nowe tytuły
17.11.2011 10:30
CD Projekt szuka nowych partnerów i rozwiązań, GOG będzie sprzedawać też nowe tytuły
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Plany CD Projektu do 2015 roku? Tworzenie gier na smartfony i nowy partner z branży gier wideo.

Ze strategii przedstawionej przez CD Projekt "wydawniczy", graczy najbardziej powinna zainteresować informacja, że firma zamierza rozszerzyć działalność o "nowe segmenty cyfrowej rozrywki, w szczególności stworzenie dywizji lub akwizycja firmy zajmującej się produkcją i sprzedażą gier na platformy mobilne". W pierwszym kwartale CDR ma też zamiar pozyskać nowego partnera z branży gier, którego gry będzie dystrybuować. W ofercie firmy ma też pojawić się więcej gier od niezależnych twórców.

Z kolei w GOGu pojawi się kolejnych dwóch dużych wydawców ze swoimi starszymi tytułami, ale - co dużo ciekawsze - pojawią się też nowe produkcje (na początek nie mniej niż 20 tytułów), w nieco wyższej cenie - od 13,99 do 16,99 USD.

O tym, że nowe tytuły pojawią się na GOGu spekulowaliśmy już dawno. Ostatni raz rok temu pisałem:

GOG wydaje się być idealnym miejscem do zaczęcia sprzedaży przez internet Wiedźmina 2. Pozostają oczywiście wówczas pytania co z DRM, którego brak w grach z Good Old Games jest jednym ze sztandarowych haseł, jak również cena i wersje językowe gry. Logicznym krokiem wydaje się rozszerzenie oferty o nowe tytuły. Zresztą kuluarowe informacje wskazują, że próby wprowadzenia pierwszej części Wiedźmina do GOGa były jakiś czas temu podejmowane. Co więcej - GOG w 2012 ma zamiar zapewnić sobie jeden pecetowy tytuł na czasową wyłączność.

Piotr Gnyp

326960914295773226
Udostępnij:
Komentarze (0)