CD Projekt Red znów potwierdza. Historia w Cyberpunk 2077 będzie krótsza niż w Wiedźminie 3

CD Projekt Red znów potwierdza. Historia w Cyberpunk 2077 będzie krótsza niż w Wiedźminie 3

CD Projekt Red znów potwierdza. Historia w Cyberpunk 2077 będzie krótsza niż w Wiedźminie 3
21.09.2020 12:52, aktualizacja: 21.09.2020 16:28

Na szczęście oprócz wątku głównego dostaniemy masę historii pobocznych, dodatkowych aktywności i całą górę innych atrakcji. Koniec końców i tak trzeba będzie brać urlop, żeby Cyberpunk 2077 przejść od deski do deski.

Premiera "Cyberpunka" coraz bliżej, znamy też coraz więcej szczegółów odnośnie samej gry. W ubiegłym tygodniu dowiedzieliśmy się, że do jej uruchomienia nie będzie potrzebny komputer o wartości używanego auta, poznaliśmy również gangi rządzące ulicami Night City.

Nieco później, na pytania internautów odpowiedział Patrick K. Miles, starszy projektant CD Projekt Red. Zdradził m.in. długość gry. Przyznał wtedy, że "Cyberpunk 2077" planowany jest na przygodę nieco krótszą niż "Wiedźmin 3: Dziki Gon". Powód? Wiele osób nie dotrwało do końca największego, jak dotąd, hitu Warszawskiej spółki.

- Patrząc na dane, widać, że ogromna liczba graczy dotarła daleko, ale nie poznała zakończenia. Tym razem chcemy, żeby wszyscy poznali całą historię. Stąd decyzja o krótszym głównym wątku fabularnym – tłumaczył Miles.

Już wtedy zastanawiałem się: ale jak to?! Po chwili stwierdziłem jednak - to nie jest złe rozwiązanie. Szybki rzut oka na nieoceniony serwis How Long To Beat wskazuje, który wylicza ile czasu poświęcamy na ukończenie danej gry i wszystko jasne: przejście głównego wątku w "Wiedźminie 3" zajmuje ok. 50 godzin. To masa czasu. Natomiast drugie tyle zajmą zadania poboczne.

I to ich liczba może być kluczowa. Nie wiemy ile dokładnie ich będzie. Wiemy natomiast, że "Cyberpunk 2077" ma więcej linii dialogowych niż "Wiedźmin 3: Dziki Gon" i jego dodatki: "Serce z kamienia" oraz "Krew i wino" razem wzięte. Potwierdziło to, również na łamach Polygamii, Magdalena Zych, senior writer w CD Projekt Red.

Gra ma też oferować większą wolność, nie wykluczone, że będzie również posiadała kilka różnych zakończeń. Wiemy również, że wybierając jedną z trzech klas, wielu wydarzeń nie zobaczymy. Ciekawscy będą musieli przejść grę minimum trzy razy. Czyli na nudę i brak aktywności narzekać raczej nie będziemy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)