CD Projekt RED w rok podwoił swoją wartość

CD Projekt RED w rok podwoił swoją wartość

CD Projekt RED w rok podwoił swoją wartość
Paweł Olszewski
07.09.2017 15:22

Mają tempo.

Rok temu w sierpniu newsem był fakt, że CD Projekt RED warty jest więcej niż dostawcy prądu, przewoźnicy kolejowi, a nawet niektóre banki. Mowa była wtedy o dokładnie "3 827 050 800 złotych czyli więcej, niż na przykład Energa (nieco ponad 3,2 miliarda złotych). Albo PKP Cargo (niecałe 2 miliardy złotych). Albo banków BPH i Getin Noble… razem wzięte". Minął rok, nadeszła pora na kolejne raporty finansowe. A z nich wynika, że CD Projekt RED podwoił swoją wartość.

[PL/EN] Grupa CD PROJEKT — wyniki finansowe za 1 połowę 2017 r. | KOMENTARZ

7 września 2016 jedna akcja CD Projektu kosztowała 43 zł. A dziś? Rano było 86 zł, w kulminacyjnym momencie ich wartość wzrosła do 88 zł, a notowania wciąż trwają. Wyniki, o których możecie usłyszeć na powyższym (i dosyć drętwym) wideo zostały określone przez Bankier.pl jako wyraźnie lepsze od oczekiwań, stąd też duże zainteresowanie akcjami polskiej spółki. Jak podaje Parkiet.com:

Jeszcze przed premierą sukcesem okazał się Gwint, pomagając GoG-owi, który zanotował "historycznie najwyższy, półroczny wynik".

Na giełdzie padają kolejne rekordy, a prezentacja dla inwestorów kończy się zapewnieniem o pracach na Cyberpunkiem. I to jest dla nas tu najważniejsze - na CD Projekcie spoczywają teraz ogromne nadzieje. Firma musi w końcu przebić swoim kolejnym RPG Wiedźmina 3. A nikomu się to przecież jeszcze nie udało.

Paweł Olszewski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)