CD Projekt Red pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunka

CD Projekt Red pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunka

CD Projekt Red pracuje nad trzema grami w uniwersum Cyberpunka
Łukasz Jarkiewicz
02.07.2019 17:15, aktualizacja: 03.07.2019 10:10

Plany dotyczą nie tylko trybu multiplayer, lecz także niezapowiedzianego jeszcze projektu AAA.

Na wczorajszej konferencji Adam Kiciński zdradził co nieco o planach i wynikach firmy. Zacznijmy od przedsprzedaży Cyberpunka 2077, z której zarząd cieszy się dużo bardziej niż z Wiedźmina 3. Jedynym z powodów jest fakt, że gra znajduje się na zupełnie innym poziomie "hajpu". Mimo że minęły zaledwie dwa, trzy tygodnie różnica pomiędzy tymi grami jest duża. Co ciekawe, przedsprzedaż cyfrowa najnowszej produkcji jest "bardzo mocna" na rynku chińskim.

Dowiedzieliśmy się także, iż trwają w tej chwili prace nad trzema grami związanymi z Cyberpunkiem - naturalnie, jedną z nich jest główna gra. Poza nimi część pracowników wciąż dłubie przy Gwincie i niezapowiedzianym projekcie. Razem mamy więc pięć zespołów, których ponad połowa skupia się na grach związanych z Cyberpunkiem. Kiciński powiedział:

Obraz

Wrocławski zespół liczący ok. 40 osób związany jest z trybem wieloosobowym do Cyberpunka 2077, a w 2021 roku na rynek trafi do sprzedaży gra AAA osadzona w świecie Cyberpunka. Wiemy, że będzie to tytuł fabularny i jest pewnym "nowatorskim projektem".

Kiciński zakłada, że sprzedaż nowej gry w ciągu pierwszego roku od premiery okaże się niższa od wiedźmińskiej na komputerach osobistych. Powodem jest silnie zakorzeniona marka Geralta z blaszakami oraz wzrost wagi konsoli w ciągu ostatnich 4 lat. Zarząd podejrzewa, że udział cyfrowy okaże się jednak lepszy o jakieś 20-30%. W dniu premiery Wiedźmina 3 liczba sprzedanych egzemplarzy na komputery osobiste wyniosła 31%.

Cyberpunk 2077 Gameplay Reveal — 48-minute walkthrough

Na zbliżających się targach Gamescom pojawi się ten sam fragment z gry, który nieliczni oglądali na minionym E3. Publiczny pokaz odbędzie się na PAX West w Seattle już pod koniec sierpnia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)