CD Projekt podsumowuje półrocze. Zaskoczenia nie będzie: spółka zalicza kolejne rekordy

Strona głównaCD Projekt podsumowuje półrocze. Zaskoczenia nie będzie: spółka zalicza kolejne rekordy
04.09.2020 08:02
CD Projekt podsumowuje półrocze. Zaskoczenia nie będzie: spółka zalicza kolejne rekordy

W telegraficznym skrócie: "Wiedźmin" nadal się sprzedaje, oczekiwania wobec "Cyberpunk 2077" są wielkie, przychody zaliczają 70 proc. wzrost, a zysk skoczył trzykrotnie, co pozwoliło CD Projekt Red zarobić 147 mln zł.

CD Projekt ma za sobą solidne półrocze. Spółka pochwaliła się 364 mln przychodów ze sprzedaży. To o prawie 70 proc. więcej niż rok temu. Potroić udało się również zysk netto, który wyniósł 147 mln zł. Ostatnio wyższe wyniki CD Projekt Red miał tylko przy premierze gry "Wiedźmin 3: Dziki Gon".

- Poprawa wyników w porównaniu do ubiegłego roku jest efektem m.in. utrzymującej się popularności "Wiedźmina 3", w tym bardzo dobrej sprzedaży wersji na konsole Nintendo Switch, a także debiutu gier z wiedźmińskiego uniwersum na nowych platformach – tłumaczy Piotr Nielubowicz, Wiceprezes Zarządu CD Projekt ds. finansowych.

Po czym dodaje - Pod koniec ubiegłego roku udostępniliśmy "Gwinta" użytkownikom urządzeń z systemem iOS, zaś w I półroczu br. miał on swoją premierę na systemie Android. Z kolei "Wojna Krwi" trafiła na Nintendo Switch. Przygotowane po raz pierwszy wersje mobilne naszych gier zostały bardzo pozytywnie przyjęte przez graczy.

W sumie na produkcje gier Redzi wydali w ostatnim półroczu 114 mln zł. Zaskoczeniem nie będzie, że lwią część tego budżetu pożera "Cyberpunk 2077". Według Lubowicza gra jest na ostatniej prostej. Trzymamy za słowo.

- Ponad 120 dziennikarzy i liderów opinii branży gamingowej z 15 krajów zagrało w kilkugodzinny fragment "Cyberpunka". Zebraliśmy ogrom pozytywnych opinii, co bardzo nas cieszy i motywuje do dalszej pracy – dodaje CFO spółki. My też graliśmy o czym pisaliśmy tutaj i jeszcze tutaj.

[PL/EN] Grupa CD PROJEKT - wyniki finansowe za I półrocze 2020 r. | KOMENTARZ

Dodajmy, że tuż po zapowiedzi mobilnej gry "The Witcher: Monster Slayer" akcje CD Projektu znów wystrzeliły, osiągając rekordową cenę 462 zł za sztukę, a wartość spółki przekroczyły 43 mld zł.

To ostatni finansowy raport Redów przed premierą "Cyberpunk 2077". Pytanie: czy gracze tak chętnie sypną groszem, jak Wiedźminowi? W sumie to nie mamy złudzeń, że tak. Aż strach pomyśleć, jakie bariery przebije CD Projekt już po wydaniu najbardziej wyczekiwanej gry tego półrocza.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)