CD Projekt nie może promować Wiedźmina 2

Sąd zadecydował - CD Projekt RED może oczywiście tworzyć Wiedźmina 2 na konsolę Xbox 360. Nie może natomiast go promować z THQ.

marcindmjqtx

O co chodzi? O zmianę wydawcy. Namco Bandai był wydawcą Wiedźmina 2 na PC na terenie Europy, firma zakładała również, że zagwarantowało sobie pierwszeństwo przy wyborze wydawcy wersji Wiedźmina 2 na Xboksa 360. Jak jednak wiemy, Polacy zdecydowali się na THQ. Namco Bandai złożyło w sądzie w Lyonie pozew wobec CD Projekt RED, twierdząc, że producent gry nie dotrzymał postanowień umowy.

Jak czytamy na łamach serwisu orange.pl wyrok wcześniejsze orzeczenie sądu zostało podtrzymane:

Sąd apelacyjny w Lyonie podtrzymał orzeczenie sądu niższej instancji w sprawie Namco Bandai vs CD Projekt RED. Polski deweloper ma wstrzymać współpracę z THQ do czasu ostatecznego wyroku, a japoński wydawca ma wpłacić sądowi zabezpieczenie zaległych wypłat w wysokości ponad miliona euro. Czyli - gra nie może być promowana przy współudziale THQ. Premiera coraz bliżej, a jak na razie wszystkie działania zostają na barkach CD Projekt Red.

Mamy nadzieję, że niedługo ta sytuacja się jakoś rozwiąże.

Finalna rozprawa będzie mieć miejsce 27 września.

Piotr Gnyp

PS Za uwagi dziękuję @maciejkwitek

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.