CD Projekt chwali się wynikami i zdradza plany na przyszłość

Strona głównaCD Projekt chwali się wynikami i zdradza plany na przyszłość
21.03.2013 13:36
CD Projekt chwali się wynikami i zdradza plany na przyszłość
marcindmjqtx
marcindmjqtx

Już w tym roku zagramy w niezapowiedzianą jeszcze grę o Wiedźminie. Co ciekawe, nie będzie potrzebny do tego prąd.

bEDmOrcR

Zacznijmy jednak od rzeczy bez których gier by nie było - pieniędzy. Miniony rok był dla spółki CD Projekt nie tylko dobry. Był rekordowy. W giełdowym raporcie możemy przeczytać, że zanotowała prawie o 5 milionów złotych zysku netto więcej, niż w 2011. Euforia na Twitterze wyglądała tak:

fot. twitter.com/CDProjektRED_IR

Co dalej?

bEDmOrcT

W bieżącym roku CD Projekt RED zamierza rozpocząć promocję Wiedźmina 3, który do sklepów trafi w 2014 r. Firma planuje równoczesną premierę  na "co najmniej trzy mocne platformy sprzętowe w tym PC oraz PS4". Trzecią platformą z pewnością jest nowy Xboks, ale wciąż intryguje to "co najmniej".

W 2013 roku możemy spodziewać się także rozpoczęcia otwartej bety REDkit oraz premiery "pierwszej, niekomputerowej gry opartej na świecie Wiedźmina. Planszówka? Karcianka? Każdy strzał może okazać się trafiony.

Cyberpunk 2077 widnieje w planach na lata 2014-2017, ale nie będzie jedyną grą, którą stworzy wtedy CD Projekt RED. Firma ma w planach trzy inne projekty. Dwa z nich to mniejsze niż Wiedźmin 3 i Cyberpunkt 2077 gry ("czas rozgrywki około 20 godzin"), które mają jednak nie odstawać jakością. Trzecim projektem jest cross-platformowa gra mobilna oparta na jednej z marek CD Projekt RED.

Celem studia CD Projekt RED jest:

bEDmOrcZ

Bycie w trójce najbardziej uznanych producentów gier RPG na świecie. źródło: Strategia Grupy CD Projekt via Eurogamer

Maciej Kowalik

327117606077880362
bEDmOrdP