Capcom zleca produkcję kolejnych gier zachodnim twórcom

Wygląda na to, że Capcom w dalszym ciągu zamierza powierzać produkcję swoich gier firmom spoza Japonii. Po Dead Rising 2, stworzonym przez Blue Castle Games z Kanady, padło na znanego z zaangażowania w serię SOCOM, dewelopera Slant Six, również pochodzącego z kraju klonowego liścia. O jaką grę chodzi?

marcindmjqtx

Według informacji pozyskanych przez Kotaku, Capcom zlecił twórcom SOCOM: Confrontation stworzenie nowej odsłony Resident Evil. Nie ma to być jednak pełnoprawna kontynuacja z numerkiem, lecz oparty na wieloosobowej zabawie Resident Evil: Raccoon City. Niebiesko - żółci odmówili komentarza w tej sprawie, ale od czego mamy oficjalną stronę Slant Six? Przeczytać możemy na niej, że obecnie w siedzibie firmy toczą się pracę nad "niezapowiedzianym, niesamowitym projektem, ze znanej na całym świecie serii" , przy współpracy z "nowym wydawcą".

Jeśli dodamy do tego, że w marcu Slant Six zatrudniło tłumacza języka japońskiego, a w CV wielu pracowników znajdziemy informację o dłubaniu przy wieloosobowej grze akcji na PS3 i Xboksa 360 wszystko zaczyna nabierać coraz wyraźniejszych kształtów.

Oprócz SOCOM: Confrontation, Kanadyjczycy stworzyli jeszcze dwie gry spod tego szyldu: SOCOM: Tactical Strike oraz Fireteam Bravo 3, obie na PSP.

[via Kotaku]

Piotr Bajda

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomości360capcom

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.