Capcom zamierza dorzucić do pieca - będzie tworzyć gry szybciej niż dotychczas

Capcom zamierza dorzucić do pieca - będzie tworzyć gry szybciej niż dotychczas

Capcom zamierza dorzucić do pieca - będzie tworzyć gry szybciej niż dotychczas
marcindmjqtx
24.05.2012 12:25, aktualizacja: 05.01.2016 16:46

Z trzech-czterech lat, do mniej więcej dwóch i pół roku - tak Capcom chce w najbliższym czasie skrócić proces produkcji swoich gier. Oby częstsze ukazywanie się tytułów nie wpłynęło na jakość ich wykonania.

Jeśli firma zrobi tak jak planuje, czyli zwiększy budżet i ilość ludzi, nie powinniśmy się raczej tym martwić. To plan mający na celu zajęcie przez Capcom jeszcze lepszego miejsca w stale konkurującej ze sobą branży. Przykładem nowej strategii niech będzie Lost Planet 3, którego stworzenie zajęło raptem dwa i pół roku. Z drugiej strony trzy i pół roku czekaliśmy na szóstą część serii Resident Evil, więc chyba nie wszystko idzie według nowego planu. Wpływ na skrócony czas produkcji gier mieć będzie na pewno również korzystanie z pomocy ludzienie pracujących w samej Japonii.

Skąd pomysł na takie zmiany? To chyba proste - częściej ukazujące się gry, to więcej pieniędzy z ich sprzedaży. Znając Capcom dostaniemy też więcej płatnych dodatków w formie DLC, no chyba że firma naprawdę zdaje sobie sprawę z niezadowolenia, jakie wywołuje nimi wśród graczy.

[via VG247]

Paweł Winiarski

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)