Capcom rozpoczyna falę ucieczek z pierwszego kwartału 2010 roku

Capcom rozpoczyna falę ucieczek z pierwszego kwartału 2010 roku
marcindmjqtx

23.12.2009 00:03, aktual.: 11.01.2016 17:33

Czy to zaskakujące, że wydawcy powoli zaczynają odsuwać swoje pozycje z zatłoczonego pierwszego kwartału na dalszy okres 2010 roku? Oczywiście, że nie, ale mimo wszystko oficjalny powód opóźnień - "uniknięcie konkurencji z dużymi tytułami innych firm wychodzącymi w czwartym kwartale"* zaczyna być najlepszym wytłumaczeniem dlaczego na gry czekamy tak długo.

*- Rok fiskalny Capcom kończy kwartałem styczeń-marzec.

Wielka ucieczka Capcomu to między innymi: Monster Hunter Tri, Lost Planet 2 oraz Super Street Fighter IV. Żaden z tych tytułów nie wyjdzie wcześniej niż 1 kwietnia 2010 roku, a raczej podejrzewam, że będą dość równomiernie rozłożone w czasie. Zresztą sam Capcom wspomina, że ten rok planuje lepiej rozłożyć, tak żeby ważne produkcje nie ucierpiały.

Z ciekawostek na śmierć pozostawiony został jeden tylko tytuł - Dark Void, ale prognozy sprzedaży zostały obniżone z 1.3 miliona do raptem 600 tysięcy. Przy okazji się pochwalę, że przy poprzednich wynikach prorokowałem taki rozwój sytuacji, zatem może czas się zatrudnić u jakiegoś polskiego Pachtera.

[via Capcom]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)