Capcom od 20 lat korzysta z tego samego podręcznika tworzenia postaci w bijatykach

Zrób coś dobrze raz, a będzie służyć.

Capcom od 20 lat korzysta z tego samego podręcznika tworzenia postaci w bijatykach
Maciej Kowalik

Istnienie podręcznika anatomii wojowników zdradził w trakcie wystąpienia na GDC art director Capcomu - Toshiyuki Kamei. Pracujący przy bijatykach artyści korzystają z niego, tworząc nowe postaci tak, by ustawione w szeregu z już znanymi bohaterami nie wyglądały jak z zupełnie innej planety. Dokument powstał w latach 90., gdy w Capcomie rodził się Street Fighter Alpha (1995 r.) i pierwsza odsłona serii Darkstalkers (1996 r.). Jeśli więc idzie o technologię i moc obliczeniową, pozwalającą pokazywać coraz więcej i więcej szczegółów walczących postaci, mówimy o bardzo odległych czasach.

Choć Capcom oparł się pokusie przeniesienia "ulicznego wojownika" w pełne 3D, modele wojowników przeszły długą drogę od rozpikselowanych sprite'ów.

Obraz
Obraz
Obraz
Obraz
Obraz

A jednak podręcznik wciąż jest w użyciu, co świadczy o tym, że dwie dekady temu, zespół, na którego czele stał Akira Yasuda, odwalił kawał świetnej roboty opisując najważniejsze mięśnie i kości, które - cytując opis wystąpienia Kamei z GDC - można wyolbrzymić, tworząc kozacko wyglądający pixel art. Capcom udostępnił kilka stron, by pokazać co miał na myśli.

Studenci medycyny, jak widać dla was też jest robota w gamedevie.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościcapcomstreet fighter

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (1)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.