Capcom i Cenega w jednym stały domu...

Capcom i Cenega w jednym stały domu...
marcindmjqtx

31.08.2009 16:12, aktual.: 15.01.2016 13:54

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jak zapewne pamiętacie, jakiś czas temu zakończyła się współpraca CD Projektu i Capcomu i firma przestała mieć dystrybutora w Polsce. Cóż, natura nie znosi próżni i szybko znalazł się chętny na to miejsce. Plotki o tym, że jest to Cenega krążyły od pewnego czasu, teraz zaś mamy dla Was oficjalną informację prasową na ten temat.

Capcom Central Europe i grupa Cenega podpisały umowę o współpracy

Warszawa, 28.08.2009 - Capcom - CEG Interactive Entertainment GmbH oraz grupa Cenega podpisały umowę dystrybucyjną dla państw Europy Centralnej, w tym Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

Capcom to wiodąca japońska firma,   międzynarodowi twórcy i wydawcy gier komputerowych ?z siedzibą w Osace. W portfolio firmy znajdują się najlepsze i doskonale znane marki wszystkim fanom wirtualnej rozrywki takie jak serie Resident Evil, Street Fighter, Bionic Commando, Dead Rising czy też Lost Planet. W 2008 roku Capcom został zaliczony do 50 największych firm świata zajmujących się oprogramowaniem.

CENtral European GAmes jest liderem dystrybucyjnym ryku gier PC i konsolowych specjalizującym ?się w lokalizacji, promocji, sprzedaży i dystrybucji gier na wszystkie platformy w Europie Centralnej. Cenega jest częścią międzynarodowej grupy 1C.

"Jesteśmy niezmiernie zadowoleni z pozyskania praw dystrybucyjnych do gier Capcom. Jesteśmy przekonani,  iż tak uznane tytuły, zarówno przez media jak i samych graczy, jak Street Fighter, Resident Evil, Lost Planet czy Dead Rising w połączeniu z naszym rynkowym doświadczeniem trafią ?do jeszcze szerszego grona odbiorców niż to miało miejsce do tej pory." - powiedział Marek Chyrzyński, Szef Zakupów Grupy Cenega i Dyrektor Generalny Cenega Poland.

Pierwszą grą wprowadzoną na rynek polski był Bionic Commando na konsole Xbox360 i Playsation3. Natomiast w najbliższych planach jest wydanie pecetowych wersji gier Bionic Commando, Street Fighter IV oraz długo oczekiwany Resident Evil 5. Ta wyjątkowa gra akcji była hitem sprzedażowym ?na konsolach Xbox360 i Playstation3. A zgodnie z  pierwszymi zapowiedziami mediów, ?na komputerach osobistych Resident Evil 5 będzie jeszcze lepszy i bardziej rozbudowany w stosunku do swojego konsolowego odpowiednika. O szczegółach dotyczących wydań poszczególnych tytułów firma Cenega Poland będzie informować w kolejnych informacjach prasowych.

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)