Call of Duty znów chce wzbudzać kontrowersje. Uda się?

Call of Duty znów chce wzbudzać kontrowersje. Uda się?

Call of Duty znów chce wzbudzać kontrowersje. Uda się?
marcindmjqtx
04.11.2011 14:48, aktualizacja: 21.12.2015 12:42

To oczywiste, ale ostrzegę - uwaga, tekst zawiera spoilery dotyczące Modern Warfare 3. I prawdopodobnie najbardziej kontrowersyjną scenę w tej grze.

Premiera Call of Duty: Modern Warfare 3 dopiero przed nami, ale nie da się ukryć, że niektórzy już w grę grają. Niekoniecznie oznacza to piracką wersję, bo a) są recenzenci, b) w niektórych sklepach w USA już ten tytuł jest sprzedawany ("spod lady"). Tak czy inaczej, do sieci trafiło już mnóstwo filmików z MW3, o czym pisaliśmy już wcześniej tutaj. Trafił tam także jeden, który jest w gruncie rzeczy przerywnikiem filmowym (choć interaktywnym w ograniczonym stopniu) z gry. Kontrowersyjnym. Bardzo. Zobaczcie sami:

Mocne? Mocne. W poprzedniej części mieliśmy masakrę na lotnisku, więc teraz dostaliśmy rozerwaną przez bombę dziewczynkę.

Szczerze mówiąc, po obejrzeniu filmiku nie do końca wiedziałem, co o nim myśleć. Z jednej strony chwyt jest wyjątkowo tani, z drugiej podobało mi się, że twórcy Modern Warfare szukają jakichś nowych sposobów narracji (niezależnie od tego, jak bzdurna jest fabuła). Parę razy im się to już zresztą udało, w pierwszej części MW.

I kiedy tak się głośno w redakcji zastanawiałem nad tym filmikiem, przyszedł Marcin Jank i sprowadził mnie na ziemię. "Tu jest masa błędów. Dla mnie mogą robić grę nawet o topieniu kotów, ja zwyczajnie nie będę w coś takiego grał, ale jak już robią, to niech robią porządnie. W tej scenie są zwykłe błędy logiczne", powiedział. Zapytałem więc, o jakie błędy chodzi. I tak, słowami Marcina:

1. Gołębie powinny były odlecieć wystraszone w momencie, gdy nadjechała ciężarówka.

2. Siła ładunku jest nieadekwatna do samochodu, którym był przewożony. Wybuch tak małej siły można przewieźć rowerem. Skąd wiemy, że jest słaby? Bo...

3. ...nie spowodował żadnych zniszczeń, nawet okna nie wyleciały.

4. W tle słychać krzyki całego stadionu, a to wąskie uliczki, na których w promieniu 200 metrów mogło być raptem 10 osób.

5. Jeżeli eksplozja miała zainicjować tylko wyciek ładunku chemicznego, a wielkość ciężarówki była podyktowana rozmiarem zbiornika z chemią, to jest to złe miejsce do detonacji. Ładunki chemiczne się detonuje w zamkniętych przestrzeniach: stadionach, teatrach, kinach, metrze. Na świeżym powietrzu gaz się rozrzedza i jest mało skuteczny. [Nie wiem skąd Marcin to wie i nie chce wiedzieć - dop. TK]

6. Pierwszy raz widzę eksplozję połączoną z implozją. Nic nie roznosi się zgodnie z kierunkiem eksplozji, gdyby tak było, to ciało dziewczynki powinno polecieć operatorowi prosto w twarz.

7. Skąd ten dym? Wygląda, jakby rura w Jelczu walnęła. Dym jest tam tylko po to, żeby zasłonić ciała. Wysadzamy dziewczynkę w powietrze, ale nie chcemy, żebyś ją widział, bo to za mocne. Słabe.

Dziękuję, nie mam pytań.

Tomasz Kutera

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)