Call of Duty: Warzone z 50 tysiącami banów za oszukiwanie

Strona głównaCall of Duty: Warzone z 50 tysiącami banów za oszukiwanie
02.04.2020 15:00
Call of Duty: Warzone z 50 tysiącami banów za oszukiwanie
Bartosz Witoszka
Bartosz Witoszka
bEgywjza

“Wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością”.

bEgywjyt

Gwiezdnowojenny cytat nawiązuje oczywiście do gigantycznego przyrostu, jaki w ciągu ostatnich tygodni można zaobserwować w Call of Duty: Warzone. W zaledwie cztery dni po premierze gra przekroczyła próg 15 milionów zarejestrowanych graczy, a we wtorkowym Rozchodniaczku wspominałem o 30 milionach użytkowników komputerów osobistych, PlayStation 4 i Xboksa One, którzy postanowili pobrać na swoje maszynki 100 GB danych.

325319707785967580

Wydawcy starają się radzić z “cheaterami” na wiele kreatywnych sposobów, jednak czasami najlepsza wydaje się być klasyka. Tak jest między innymi z omawianym tutaj “Warzone” – w komunikacie na stronie głównej Activision podano, że od startu gry (10 marca) zbanowano już 50 tysięcy graczy, korzystających z niedozwolonego oprogramowania. Problem na pewno nie zniknie z dnia na dzień, ale daje jasny sygnał, że w Call of Duty Warzone nie ma miejsca na żadne wspomagacze. I dobrze.

bEgywjyv

W niedalekiej przyszłości ma pojawić się uproszczony system zgłaszania graczy podejrzanych o oszukiwanie. Warto też zaznaczyć, że wszystkie przypadki są rozpatrywane indywidualnie.

Bartek Witoszka

bEgywjzr