Call of Duty: Warzone to bestia. 75 milionów graczy, a przed nami kolejny sezon i zmiany w rozgrywce

Call of Duty: Warzone to bestia. 75 milionów graczy, a przed nami kolejny sezon i zmiany w rozgrywce

Call of Duty: Warzone to bestia. 75 milionów graczy, a przed nami kolejny sezon i zmiany w rozgrywce
05.08.2020 12:43

Fortnite dla dorosłych się sprawdza, a liczby robią piorunujące wrażenie.

Zanim przejdziemy do nowości, jakie przyniesie piąty sezon w "Call of Duty: Warzone", zaglądamy do kwartalnego raportu finansowego Activision. Przychody w okresie kwiecień-czerwiec wyniosły 1,92 miliarda dolarów – o pół miliarda więcej niż rok temu. Tak zawrotne liczby pozwoliły na zmiany w prognozach na cały rok. Te skoczyły z 6,8 mld dolarów do niemal 7,3 mld.

W skali kwartalnej Activison zaliczyło jeszcze parę skoków. Przychody wzrosły o 270 proc., sięgając blisko 1 mld. dolarów. Kolosalna w tym zasługa "Call of Duty: Warzone", po które sięgnęło już 75 mln graczy. Co ciekawe, wszystkie tytuły spod szyldu Activison zebrały 428 milionów aktywnych graczy miesięcznie.

Przy tej okazji wypada zajrzeć również do raportu Blizzarda. Jest skromniej, ale nadal na plusie. Miesięcznie przy tytułach twórców "Warcrafta" czas spędzało 32 mln graczy. Przychody wzrosły o 20 proc. i osiągnęły 461 mln dolarów. Główne zastrzyki gotówki zapewnia nadal "World of Warcraft".

Niejako przy okazji, Activison rozpoczęło piąty sezon w "Call of Duty: Warzone".  Tym razem zaczęli od wybuchu. W drzazgi poleciał dach stadionu w Werdańsku, który stanowi kolejną arenę zmagań. Walki mogą toczyć się nie tylko na płycie boiska, ale również na trybunach, w podziemnym parkingu i zapleczu obiektu.

Call of Duty®: Modern Warfare® & Warzone - Official Season Five Trailer

krążył pociąg towarowy, a wraz z nim cała masa sprzętu do eliminacji przeciwników. Gracze otrzymają również dostęp do tyrolki, która wpłynie na przemieszczanie się po mapie.

Battle royale to czasochłonny gatunek i z myślą o szybkich grach powstał nowy tryb: Mini Royale. Ma to być odpowiedź na zapotrzebowanie krótkich i dynamicznych meczów, w których liczba operatorów jest ograniczona, a czas rozgrywki został skrócony do minimum.

Aktualizacja dotrze również do samego "Call of Duty Modern Warfare", które otrzyma cztery nowe mapy. Lista nowości jest potwornie długa, a ich komplet znajdziecie na oficjalnej strony gry.

Twórcy zapowiadają specjalne wydarzenie. Nie znamy jego szczegółów, ale wiadomo, że ma odbyć się w połowie piątego sezonu.

Aktualizację można już pobierać. Na konsolach PlayStation 4 waży ona 33,9 GB, Xbox One 49,8 GB. Właściciele pecetów muszą szykować się na pakiet 47,6 GB danych jeżeli grają wyłącznie w "Warzone", na pozostałych czeka paczka ważąca 54,2 GB.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)