Call of Duty: Warzone i Modern Warfare z gigantyczną aktualizacją i operatorem GROM-u

Call of Duty: Warzone i Modern Warfare z gigantyczną aktualizacją i operatorem GROM-u

Call of Duty: Warzone i Modern Warfare z gigantyczną aktualizacją i operatorem GROM-u
Bartosz Witoszka
12.06.2020 12:28, aktualizacja: 12.06.2020 13:02

Problem został już co prawda rozwiązany, ale dalej mówimy o 30-45 GB, które należy pobrać.

Z jednej strony wszyscy przyzwyczailiśmy się już do tego, że większość rozrywki jaką konsumujemy w naszych domach pochodzi z platform streamingowych lub cyfrowej dystrybucji. Ba, nawet Sony przygotowało wersję PlayStation 5 bez napędu, a Microsoft wypuścił Xboksa One, do którego nie można wsadzić płytki, jeszcze w zeszłym roku i niewielu osobom to przeszkadzało.

Call of Duty®: Modern Warfare® – dotychczasowa fabuła

Ale gdzieś w tym wszystkim trzeba zachować umiar i zdrowy rozsądek, a mały zawał serca przeżyli wczoraj gracze Call of Duty: Warzone i Modern Warfare.

Wraz z rozpoczynającym się z czwartym sezonem wsparcia obu gier, konieczne było ściągnięcie aktualizacji, która na PlayStation 4 zajmowała około 32,5 GB, jednak właściciele komputerów osobistych i Xboksów One musieli już pobrać aż 45 GB. Co więcej, duża część użytkowników konsol Microsoftu zauważała, że wielkość najnowszej aktualizacji sięga nawet 84 GB.

Activision błyskawicznie zareagowało na te doniesienia stosownym wpisem na Twitterze, wyjaśniając, że doszło do błędu. Po kilku godzinach sprawa została rozwiązana, ale ciągle mówimy o około 45 GB, jakie należy zaciągnąć z sieci. Tyle dobrego, że po instalacji całość będzie zajmować raptem 4 GB (na wszystkich platformach), o czym poinformowała Ashton Williams, przedstawicielka Infinity Ward.

Teraz jednak przyszła pora na miłą informację, bowiem twórcy poinformowali, że wraz ze startem czwartego sezonu, do Call of Duty: Warzone dodano postać operatora jednostki specjalnej GROM. Cała akcja wyszła od polskiej społeczności gry, która przygotowała petycję do Infinity Ward z prośbą o uwzględnienie rodzimej jednostki.

Obraz

Studio przychyliło się do tej prośby i za 1200 punktów Call of Duty można kupić cały zestaw, w skład którego wchodzą karabinek, specjalny emblemat i wizytówka, a także wspomniana już postać.

Warto też dodać, że nie jest to debiut GROM-u w grach wideo – w Medal of Honor: Warfighter w trybie wieloosobowym można było grać, jako operator polskiej jednostki, a w kampanii dla jednego gracza spotykaliśmy grupę GROM-owców podczas misji w Bośni.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)