Call of Duty: Warzone doczeka się wsparcia na PS5 i Xbox Series X

Call of Duty: Warzone doczeka się wsparcia na PS5 i Xbox Series X
Bartosz Witoszka

05.05.2020 13:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

“Inne podserie będą pojawiać się i znikać, ale Warzone pozostanie jedyną stałą”.

Zdanie z podtytułu idealnie obrazuje to, czym stało się Call of Duty i można to odnieść nie tylko do najnowszej odsłony, ale również do całego cyklu. W końcu przez te kilkanaście lat upadło wiele studiów; kolejne marki porzucano i wznawiano, a ostatnie sukcesy (krytyczne i sprzedażowe) remake’ów klasyków pokazują, że odświeżonych i dostosowanych do nowych sprzętów gier sprzed lat będzie tylko przybywać.

Call of Duty trwa jednak nieustannie i wszystko wskazuje na to, że tak pozostanie, o czym zapewnia Taylor Kurosaki, szef narracji w Infinity Ward, w krótkim wywiadzie dla serwisu GamerGen. Potwierdza w nim, że Call of Duty: Warzone będzie regularnie wspierane na konsolach nowej generacji (co chyba nie powinno nikogo dziwić), a oprócz tego regularnie będą pojawiać się nowe odsłony z kampanią fabularną.

Obraz

Dodaje również, że bardzo ważna ma być integracja pomiędzy tym, co dzieje się w grze free-to-play a pełnoprawnymi odsłonami. Znów, deweloper nie zdradził zbyt wiele szczegółów, ale można domyślać się, że chodzi o misje, skórki, mapy czy tryby, które trafią do Warzone wraz z jesienną premierą Call of Duty (tego z kampanią). Wspomina Kurosaki. Swego czasu mówiło się, że Ubisoft dąży do stworzenia jednej hiper-gry, która połączy wszystkie pozostałe koncepcje z tytułów wspomnianego wydawcy. Wygląda więc na to, że twórcy Call of Duty zrealizują ten pomysł (przynajmniej w pewnym stopniu) znacznie szybciej, a co więcej, mają już opracowaną strategię. O tym, jak wyjdzie jej wdrożenie przekonamy się już niedługo, bo kolejna, pełnoprawna odsłona pojawi się najprawdopodobniej jesienią tego roku.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także