Call of Duty trafi do Game Passa i na PlayStation - obiecuje Phil Spencer

Call of Duty trafi do Game Passa i na PlayStation - obiecuje Phil Spencer

Call of Duty: Modern Warfare 2
Call of Duty: Modern Warfare 2
Źródło zdjęć: © Licencjodawca
01.09.2022 18:03

Szef odpowiedzialnego za konsolę Xbox działu Microsoftu reaguje na kolejne wątpliwości dotyczące przejęcia Activision.

Brytyjski rząd ogłosił, że zamierza się dokładnie przyjrzeć przejęciu Activision-Blizzard przez Microsoft. To kolejny regulator, który postanowił stanąć na drodze zamknięcia transakcji, opiewającej na niemal 70 miliardów dolarów. Brytyjska komórka rządowa, odpowiedzialna za rynek i konkurencję, ma wątpliwości, czy przejęcie to nie doprowadzi do powstania monopolu.

W tym samym dniu (dziś, 1 września) pojawił się wpis na oficjalnym blogu Xboksa. Phil Spencer zapewnia w nim, że gracze nie mają się czego obawiać.

Sony, jako rynkowy lider, mówi, że martwi się o Call of Duty, ale jak już mówiliśmy, chcemy żeby ta sama gra była dostępna w tym samym czasie zarówno na Xboksa jak i PlayStation. Chcemy, żeby ludzie mieli większy dostęp do gier, nie mniejszy.

Napisał Spencer. Dodał, że transakcja, o którą walczy Microsoft, nie zmniejszy liczby alternatyw dostępnych graczom - a tylko ją zwiększy. Wciąż będzie można gry kupić na Xboksa, na Playstation, a dodatkowo - grać w nie za pośrednictwem Game Passa - tłumaczy.

Spencer nie powstrzymał się również od zwrócenia uwagi na fakt, że jego firma nie jest jedyną, która angażuje się w przejęcia.

Branża gier jest obecnie wszechstronna i dynamiczna. Rynkowi liderzy, wśród nich Tencent czy Sony, nieustannie rozbudowują swoje głębokie i rozległe biblioteki gier oraz innych marek i franczyz rozrywkowych, którymi cieszą się gracze na całym świecie.

Napisał.

Komentujący sprawę analitycy są przekonani, że wszystkie wątpliwości uda się wyjaśnić i transakcja dojdzie do skutku do czerwca 2023. Podobnego zdania jest prezes Activision-Blizzard, Bobby Kotick.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)