Call of Duty: Mobile ma już rok i 480 milionów dolarów na koncie

Eksperci od analizy rynkowej z SensorTower podsumowali rok fiskalny w grach mobilnych. I choć królowie w strzelankach się nie zmienili - nadal rządzą "PUBG" i "Fortnite". Tak do walki włączyło się również "Call of Duty: Mobile".

Call of Duty: Mobile ma już rok i 480 milionów dolarów na koncie

Pierwsze i drugie miejsce w USA nikogo nie zaskakuje. Obdzieliły je między siebie gry "PUBG Mobile" oraz "Fortnite". Pierwsza z nich zarobiła 274 mln dolarów, druga 239 mln. Podium zamyka żółtodziób w zestawieniu – "Call of Duty: Mobile", które na swoim koncie ma 215 mln dolarów. Mowa o przychodach wyłącznie z rynku amerykańskiego.

Globalnie "Call of Duty: Mobile" przyniósł 480 mln dolarów przychodu.

Smartfonowa wersja zawojowała świat od pierwszego dnia. 148 mln osób pobrało grę tylko w pierwszym miesiącu. Do dziś udało się niemal podwoić tę liczbę i stanęło na niespełna 270 mln pobrań.

Wyniki zbiegają się z wyczekiwaną premierą gry na rynku chińskim, gdzie "Call of Duty: Mobile" ma szansę zarobić kolejne góry pieniędzy dla kooperacji Activison – Tencent.

Gra z okazji swoich pierwszych urodzin rozpoczyna 10 sezon.

One Year of Call of Duty®: Mobile

Warto dodać, że przychody z rynku gier mobilnych wzrosły w tym roku o 27 procent w skali rok do roku i w sumie przyniosły 19,3 miliarda dolarów w drugim kwartale 2020 r.

Co to oznacza? Ano tyle, że musimy szykować się na większą liczbę tytułów, które trafią na nasze smartfony. Na "Diablo Immortal" i "Witcher: The Monster Slayer" raczej się nie skończy.

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.