Call of Duty: Black Ops sprzedaje się lepiej od nowego Dooma i tylko trochę gorzej niż Uncharted 4

Call of Duty: Black Ops sprzedaje się lepiej od nowego Dooma i tylko trochę gorzej niż Uncharted 4
18.05.2016 17:09
Call of Duty: Black Ops sprzedaje się lepiej od nowego Dooma i tylko trochę gorzej niż Uncharted 4
Patryk Fijałkowski
Patryk Fijałkowski

Tak. Gra z 2010 roku jest na drugim miejscu bestsellerów Amazona. A wszystko przez wsteczną kompatybilność Xboksa One.

No to mamy bardzo obrazowe potwierdzenie tego, że ludzie jednak lubią sobie czasem odgrzać kotleta. Jeden z najbardziej wyczekiwanych przez graczy tytułów trafił do programu Wstecznej Kompatybilności Xboksa One. Mowa o Call of Duty: Black Ops. Strzelanina dostępna jest od wczoraj, a fani pokazują, że nie chcieli jej na aktualnej konsoli dla picu, ot, byle była - od czasu debiutu na Xboksie One w grze zaobserwowano wzrost aktywności o jakieś 60 tysięcy graczy.

Nieźle, co? Gracze donoszą, że w pewnym momencie było nawet 80 tysięcy aktywnych komandosów. Ale już nawet pal licho, że wiele osób zdmuchnęło kurz ze starego pudełka z Black Opsem czy odnalazło go w odmętach cyfrowej biblioteki - szalenie dużo posiadaczy Xboksa One kupiło też swój egzemplarz staruszka z Xboksa 360.

Co mam na myśli, mówiąc "szalenie dużo"? Ano to, że Call of Duty: Black Ops na Xboksa 360 jest aktualnie na drugim miejscu listy bestsellerów Amazona. Pokonuje przy tym takie perełki jak nowy Doom czy Overwatch. Jedyną grą, która nie dała się atakowi nostalgii, jest Uncharted 4: Kres Złodzieja.

326808197942106154

Tak czy inaczej gra Treyarch na wspomnianym Amazonie zaliczyła wzrost zainteresowania o ponad 14 000%, natomiast w wersji Classic o 7000%. Szalone wyniki, prawda? O Call of Duty można mówić, co się chce, można jechać najnowszy zwiastun od rana do wieczora, ale niezwykłej popularności nie odmówi tym grom nikt, co widać jeszcze wyraźniej w opisywanym przypadku. 60 tysięcy graczy...

Wiadomo, że to raczej jednorazowy zryw wzmocniony euforią, ale nawet gdy liczba graczy się ustabilizuje, wynik - jak na sześcioletnią grę - powinien imponować. Na Steamie w tryb multiplayer Black Ops dziennie gra średnio ponad 700 graczy.  W zeszłoroczne Black Ops 3 - niecałe 9 tysięcy. Z ciekawości sprawdziłem też inną sieciową strzelankę - nieszczęsne Evolve - i aż mi się głupio zrobiło: około 144 graczy dziennie...

326808197942302762

Jedno jest pewne - Microsoft podjął jedną z najlepszych decyzji tej generacji, wprowadzając program Wstecznej Kompatybilności. Ciekawe, jaki wzrost zainteresowania zobaczymy przy grach, które są na szczycie aktualnej listy życzeń graczy:

  • Call of Duty: Black Ops 2 - 165 584 głosów
  • Skyrim - 153 840 głosów
  • Red Dead Redemption - 141,750 głosów
  • Call of Duty: Modern Warfare 2 - 134,955 głosów

Patryk Fijałkowski

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)