Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Byron "Reckful" Bernstein nie żyje. Społeczność World of Warcraft oddaje mu hołd

Strona głównaByron "Reckful" Bernstein nie żyje. Społeczność World of Warcraft oddaje mu hołd
03.07.2020 14:28
Byron "Reckful" Bernstein nie żyje. Społeczność World of Warcraft oddaje mu hołdByron "Reckful" Bernstein nie żyje. Społeczność World of Warcraft oddaje mu hołd
bDnuxZme

To spotkanie w katedrze w Stormwind. Brak słów.

bDnuxZlx

Byron "Reckful" Bernstein w 2009 r. dał się poznać jako jeden z najlepszych graczy PvP w "World of Warcraft". Przez sześć sezonów z rzędu miał najwięcej punktów w rankingu. W barwach drużyny Complexity Gaming zdobywał liczne e-sportowe trofea. Z gry w WoWa nie wycofał się sam – został zbanowany za dzielenie się kontem. Z sukcesami próbował swoich sił w grze "Hearthstone". Potem zajął się streamowaniem. W 2017 r. był czwartym najlepiej zarabiającym streamerem, jego wartość szacowano na 1,5 mln dolarów. Na Twitchu jego aktywność śledziło prawie 1 mln osób. Przez wielu był uznawany za pioniera w dziedzinie streamingu.

Pół roku temu Byron zwierzył się ze swojej wieloletniej walki z depresją, która rozpoczęła się od samobójstwa jego najstarszego brata. "Reckful" miał wtedy 16 lat.

Na jego kanale można znaleźć stream, w którym rozmawia z psychologiem i opowiada o swojej chorobie. Byron chciał w ten sposób pomóc innym osobom, borykającym się z podobnymi problemami. Teraz dowiadujemy się, że sam nie zdążył sięgnąć po pomoc i najprawdopodobniej odebrał sobie życie.

bDnuxZlz

- Śmierć Byrona to bardzo smutna wiadomość dla branży gamingowej. Nie tylko dlatego, że straciła znaną i popularną osobistość, ale również dlatego, że sam robił co w jego mocy, aby inni poradzili sobie z problemem depresji. Na jego życiu bardzo mocno odbiło się samobójstwo jego najstarszego brata, gdy sam miał raptem 6 lat – tłumaczy Paweł Słomka, redaktor naczelny Blizzplanet.pl.

- Reckful jest najlepszym przykładem tego, że można osiągnąć życiowy sukces, a nie odczuwać go w żaden sposób. Wystarczy przypomnieć, że już w 2010 roku był mistrzem ligi MLG w WoWie, przez pierwsze 6 sezonów numerem jeden rankingu WoWa Arena, czy wicemistrzem BlizzCon 2013 w Hearthstone. Był innowatorem, który zawsze był o krok przed innymi. I szkoda, że najpewniej nie doczekamy premiery gry, której był pomysłodawcą i producentem - dodaje Słomka. Byron od dwóch lat pracował nad grą "Everland".

O tym jak wielki wpływ Byron miał na społeczność "World of Warcraft", świadczą wczorajsze wydarzenia w grze. Członkowie zarówno Hordy, jak i Przymierza spotkali się katedrze w Stormwind, gdzie uklęknęli i uczcili jego pamięć minutą ciszy. Po chwili zaczęli wymienić się wspomnieniami dotyczącymi "Reckfula".

W imieniu całej ekipy Polygamii apelujemy - nie ignorujcie osób zmagających się z depresją. Pomagajmy sobie. A jeżeli rozmowa z bliskimi sprawia zbyt wiele trudności, skorzystajmy z Centrum Wsparcia, które działa od 2017 r. z pomocą psychologów Fundacji Itaka. Z porad specjalistów można skorzystać bezpłatnie, dzwoniąc pod numer 800 70 2222, który działa cała dobę, 7 dni w tygodni. Na stronie www.liniawsparcia.pl można również znaleźć czat, pozwalający na anonimowy kontakt z psychologiem.

bDnuxZlF
bDnuxZmv