Bungie usunie symbol nienawiści z Destiny 2

Bungie usunie symbol nienawiści z Destiny 213.09.2017 18:43
Bungie usunie symbol nienawiści z Destiny 2

„To nie jest deklaracja naszych wartości. Potępiamy nienawiść w każdej formie”.

Firma Bungie, producent Destiny 2, ogłosiła na Twitterze, że w wyniku niedopatrzenia w ich najnowszej grze znalazł się symbol, kojarzony z grupą szerzącą nienawiść.

To treść oświadczenia, umieszczonego przez Bungie na Twitterze.

Chociaż firma nie sprecyzowała, o jaki przedmiot i jaki symbol chodzi, sprawa szybko się wyjaśniła dzięki jednemu z użytkowników Reddita. Chodzi o logo Kek, swoistej satyrycznej religii, stworzonej przez ludzi identyfikujących się z nacjonalistycznym ruchem określanym jako alt-right.

Flaga Kek (co ma w skrócie oznaczać fikcyjne starożytne państwo Kekistan) nawiązuje w stylistyce do symboli nazistowskich Niemiec. Od jakiegoś czasu jest częstym widokiem na nacjonalistycznych wiecach i zgromadzeniach. Pojawiła się również podczas głośnych protestów w Charlottesville w zeszłym miesiącu, w których nacjonalista zabił jedną z uczestniczek pokojowej demonstracji i ranił licznych innych.

325559266096658396

Podobnie jak na fladze Kekistanu, litery K na ramieniu postaci zwrócone są w przeciwnych kierunkach, a rolę litery E pełnią poziome kreski (choć tutaj są cztery, w pierwowzorze - trzy).

Nie wiadomo na razie, czy Bungie zamierza całkowicie usunąć z gry feralny element ekwipunku czy tylko zmienić jego wygląd.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)