Bullshoty towarzyszą nam od co najmniej 1992 roku!

Z połączenia słów bullshit i screenshot powstał "bullshot". To nic innego, jak poprawiany w Photoshopie zrzut ekranu, na którym gra wyglądała lepiej niż w rzeczywistości. To dość częsta praktyka wśród wydawców. Przerabiane może być wszystko - od pojedynczych aspektów, po całe ujęcia. W końcu tytuł musi się sprzedać, prawda?

Bullshoty towarzyszą nam od co najmniej 1992 roku!
marcindmjqtx

10.03.2012 | aktual.: 05.01.2016 16:53

Od kiedy się to zaczęło? Dokładnie nie wiadomo, ale podczas tegorocznego GDC znaleziono na pewno jednego z najstarszych przedstawicieli.

Podczas swojego wykładu Frédérick Raynal przyznał, że namalował w Paincie głowę bohatera znajdującą się na tylnej okładce Alone in the Dark. Przypomnijmy - był to rok 1992.

"To było we wrześniu 1992 roku. Mieliśmy już mastera gry, ale nadal główny bohater nie posiadał głowy" - mówił Raynal. Infogrames - wydawca Alone in the Dark - potrzebowało screenshotów, których nie było. Frédérick zdecydował, że po prostu dorysuje głowę. W ten sposób znalazła się ona na okładce gry. Co więcej, można ją zobaczyć także w samym Alone in the Dark. Jak mówi Frédérick - jeżeli nie wciśnie się nic w głównym menu, to pojawi się slideshow ze screenshotami. Jednym z nich jest właśnie ten z dorysowaną głową. "Nikomu nie chciało się tego poprawić" - pointuje Raynal.

Niezły coming out. Ciekawe, czy znajdą się wcześniejsze przykłady bullshotów.

[via Joystiq]

Piotr Gnyp

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościciekawostkibranża
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.