Brytyjska komisja przyrównuje loot boxy do hazardu

Strona głównaBrytyjska komisja przyrównuje loot boxy do hazardu
22.11.2018 08:48
Brytyjska komisja przyrównuje loot boxy do hazardu

Mogą prowadzić do uzależnień u dzieci.

Jak donosi BBC, brytyjska Komisja Hazardu opublikowała raport na temat hazardu wśród dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Według jej ustaleń, jego rosnąca popularność może być związana z coraz częstszym umieszczaniem w grach mechanizmu skrzynek z losową zawartością (tzw. loot boxów).

Badanie wykazało również, że w ciągu ostatnich dwóch latach liczba dzieci, mających problemy z hazardem, zwiększyła się czterokrotnie. Tego typu zachowania są już w tej chwili według komisji bardziej powszechne wśród młodych ludzi niż papierosy, alkohol czy narkotyki.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w różnego rodzaju zachowania związane z hazardem miało się zaangażować aż 39% brytyjskich dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Wśród wymienianych przez komisję działań, określanych mianem hazardu, wymieniane są zarówno automaty do gier, ale też karty-zdrapki czy nawet zakłady ze znajomymi.

325464309386065884

Jednocześnie komisja zaznacza, że blisko milion młodych Brytyjczyków zostało wystawionych na ryzyko hazardu za pośrednictwem gier wideo, oferujących rozmaite losowe mechanizmy. Te zaś, według jej ustaleń, umieszczane są w grach wbrew brytyjskim przepisom.

Można przeczytać w raporcie komisji.

Dominik Gąska

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)