Brytyjska komisja przyrównuje loot boxy do hazardu

Mogą prowadzić do uzależnień u dzieci.

Brytyjska komisja przyrównuje loot boxy do hazardu

22.11.2018 | aktual.: 22.11.2018 10:46

Jak donosi BBC, brytyjska Komisja Hazardu opublikowała raport na temat hazardu wśród dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Według jej ustaleń, jego rosnąca popularność może być związana z coraz częstszym umieszczaniem w grach mechanizmu skrzynek z losową zawartością (tzw. loot boxów).

Badanie wykazało również, że w ciągu ostatnich dwóch latach liczba dzieci, mających problemy z hazardem, zwiększyła się czterokrotnie. Tego typu zachowania są już w tej chwili według komisji bardziej powszechne wśród młodych ludzi niż papierosy, alkohol czy narkotyki.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy w różnego rodzaju zachowania związane z hazardem miało się zaangażować aż 39% brytyjskich dzieci w wieku od 11 do 16 lat. Wśród wymienianych przez komisję działań, określanych mianem hazardu, wymieniane są zarówno automaty do gier, ale też karty-zdrapki czy nawet zakłady ze znajomymi.

Obraz

Jednocześnie komisja zaznacza, że blisko milion młodych Brytyjczyków zostało wystawionych na ryzyko hazardu za pośrednictwem gier wideo, oferujących rozmaite losowe mechanizmy. Te zaś, według jej ustaleń, umieszczane są w grach wbrew brytyjskim przepisom.

Można przeczytać w raporcie komisji.

Dominik Gąska

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.