Brytyjscy rodzice wierzą, że gry mają wartość edukacyjną

Microsoft przeprowadził badania sondażowe wśród brytyjskich rodziców, pytając ich jak postrzegają gry. Celem było sprawdzenie jak na bezpieczeństwo w czasie grania zapatrują się rodzice i ich pociechy. Wyniki są budujące, nawet podejrzanie:

Brytyjscy rodzice wierzą, że gry mają wartość edukacyjną
marcindmjqtx

06.03.2009 | aktual.: 13.01.2016 17:59

  • 61% uważa, że gry to dobre doświadczenie społeczne
  • 52% myśli, iż pomagają zbliżać do siebie członków rodziny
  • 73% jest świadoma kontroli rodzicielskiej na konsoli
  • 94% czuje się odpowiedzialnych za sprawdzenie kategorii wiekowej gry
  • 80% uważa gry za żywotny czynnikiem pozwalającym łączyć tradycyjny i nowoczesny sposób rozrywki
  • 74% jest przekonana, że gry mają wartość edukacyjną

Całe badanie było zainspirowane raportem Parlamentu Europejskiego, który również dostrzegał pozytywne skutki grania wśród najmłodszych. Wydaje mi się jednak, że nie były one prowadzone zbyt rygorystycznie. Wyniki wydają mi się zbyt dobre. W końcu w Wielkiej Brytanii też mają brukowce (i to więcej niż my), które z uporem maniaka piszą o morderczych grach. Chyba, że Brytyjczycy nauczyli się nie wierzyć tego typu wydawnictwom, ale w to z kolei mi ciężko uwierzyć. Poza tym nauczyliście się czegoś mądrego z gier?

[via CVG]

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.