Brytyjscy artylerzyści uczą się z iPadów

Brytyjscy artylerzyści uczą się z iPadów01.08.2010 17:00
marcindmjqtx

W Królewskiej Szkole Artylerii w Wiltshire, w Wielkiej Brytanii, część wykładów została zastąpiona ćwiczeniami na tabletach.

Żołnierze są szkoleni przy użyciu specjalnej aplikacji przygotowanej w tym celu na iPady. Artylerzyści, którzy po dotarciu na teatr działań będą przebywać w punktach dowodzenia, trenują komunikację z żołnierzami na linii frontu. Uczą się wykorzystywać otrzymane od nich informacje (lokalizację i opis celu) do obliczenia namiarów dla ostrzału.

Testy wypadają pomyślnie. Żołnierze szybciej przyswajają żargon i procedury, a ich przełożeni mają nadzieję na skrócenie czasu szkolenia. Cytując Mjr. Richa Gilla, oficera zaangażowanego we wdrożenie aplikacji:

Jeżeli uda nam się pomyślnie wykorzystać tą technologię, będziemy mogli skrócić czas szkolenia, co z uwagi na ilość personelu zaangażowanego w działania w Afganistanie, jest w tej chwili kluczowe. Ten sam zespół pracuje także nad aplikacją dla pilotów, służącą do nauki rozpoznawania różnych pojazdów z powietrza.

W sposób oczywisty nasuwa się pytanie, jakie kryteria zdecydowały o wyborze iPada? Biorąc pod uwagę popularność tabletu można by odnieść wrażenie, że kierowano się modą. Jednak Major Gill zapewnia, że przed dokonaniem wyboru rozważano 15 różnych urządzeń - tablet Appla był po prostu najlepszym dostępnym w tym momencie.

[BBC via Gizmodo]

Maciej Starzycki

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)