Programy
Nie znaleziono pasujących programów.
Zobacz pozostałe wyniki wyszukiwania ›

Branża gier reaguje na zabójstwo George'a Floyda przez policjanta w Minneapolis

Strona głównaBranża gier reaguje na zabójstwo George'a Floyda przez policjanta w Minneapolis
01.06.2020 11:52
Branża gier reaguje na zabójstwo George'a Floyda przez policjanta w Minneapolis
bDKyuivG

Electronic Arts odwołało internetowe wydarzenie.

bDKyuiuZ

W USA trwają zamieszki spowodowane brutalną interwencją policji, wskutek, której zmarł 46-letni czarnoskóry George Floyd. Mężczyzna został zatrzymany i obezwładniony na ulicy, a następnie jeden z funkcjonariuszy przez kilka minut dociskał mu do ziemi szyję kolanem. Ostatnie słowa Floyda brzmiały: nie mogę oddychać. Policjant z Minneapolis został aresztowany i oskarżony o morderstwo.

Śmierć Floyda wstrząsnęła całą Ameryką. Na ulice dziesiątek miast, wyszły setki ludzi, doszło do wielu zamieszek, a chaosu nie uspokaja agresywna policja, wprowadzenie godziny policyjnej czy pojawienie się na ulicach Gwardii Narodowej. Zewsząd docierają szokujące zdjęcia i filmiki.

Na wydarzenie z 30 kwietnia reaguje również branża gier wideo. "Wszyscy jednoczymy się z czarną społecznością, aby słuchać i mówić o niesprawiedliwości, opresji i rasizmowi. Nie tylko dziś, ale zawsze" – czytamy na twitterze Bethesdy.

bDKyuivb

Słowa solidarności płyną również od Riot Games.

Do akcji #BlackLivesMatters przyłącza się również Naugty Dog, które zachęca przy okazji do zbiórki pieniędzy na rzecz organizacji, które walczą z niesprawiedliwością i rasizmem.

Głos w sprawie zajął również Aaron Greeberg z Xboxa, zachęcając internautów do podpisania petycji, która domaga się podjęcia przez rząd USA radykalnych kroków, przeciwdziałających brutalnym działaniom policji na tle rasowym.

bDKyuivh

EA Sports planowało dziś prezentację najnowszej odsłony gry Madden, na którą czekali miłośnicy futbolu amerykańskiego. Gigant zamiast tego wydał oficjalne oświadczenie, w którym tłumaczy, że „to nie czas na gry”." Stoimy z naszą afroamerykańsko-czarną społecznością przyjaciół, graczy, kolegów i partnerów. (…) To co się dzieje ma większe znaczenie niż gra czy sport, wymaga od nas wspólnego działania i zaangażowania się w zmiany".

bDKyuivX