Bogatsi lepiej wykorzystują Internet

Wyniki nowych badań wykazują, że sposób korzystania z Internetu jest ściśle powiązany ze statusem materialnym.

marcindmjqtx

25.11.2010 | aktual.: 07.01.2016 12:59

Najnowszy raport Pew Internet stwierdza, że różnice w korzystaniu przez nas z Internetu mają silny związek z zasobnością naszego portfela. Co więcej - osoby bardziej zamożne w szerszy i pełniejszy sposób potrafią wykorzystywać zasoby Sieci.

Takie wnioski mogłyby wydawać się oczywiste - w końcu posiadanie laptopa, smartfona czy komputera domyślnie zakłada jakiś poziom majętności, podobnie jak szybkie łącze internetowe. Okazuje się jednak, że nawet jeśli dysponujemy już sprzętem i połączeniem internetowym, to bogatsi są w stanie osiągnąć lepiej korzyści z Internetu.

Raport Pew Internet obejmował społeczeństwo amerykańskie, a w sondażu zadawano pytania o to, jak często w danym domu korzysta się z Internetu, jakie serwisy są wykorzystywane (e-mail, czytanie wiadomości, rezerwowanie biletów, ochrona zdrowia, itp.). Wyniki ankiety wskazują na to, że osoby zarabiające więcej mają świadomość tego, co Sieć ma im do zaoferowania - robią tam zakupy, porównują produkty i ich ceny, itp. W serwisie Fast Company znaleźć można wypowiedź autora raportu, Jima Jansena.

W niektórych przypadkach mówimy o różnicach [w wykorzystywaniu Internetu - przyp.red.] nawet dwucyfrowych. Dla mnie to wprost uderzające. Czy faktycznie bogatsi mają lepszą świadomość potencjału Internetu? A może po prostu to za jego pomocą pomnażają swój majątek? Na te pytania raport nie odpowiada, ale amerykańscy naukowcy pewnie nie dadzą nam długo czekać na własną analizę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.