Bogatsi lepiej wykorzystują Internet

Bogatsi lepiej wykorzystują Internet

marcindmjqtx
25.11.2010 09:23, aktualizacja: 07.01.2016 12:59

Wyniki nowych badań wykazują, że sposób korzystania z Internetu jest ściśle powiązany ze statusem materialnym.

Najnowszy raport Pew Internet stwierdza, że różnice w korzystaniu przez nas z Internetu mają silny związek z zasobnością naszego portfela. Co więcej - osoby bardziej zamożne w szerszy i pełniejszy sposób potrafią wykorzystywać zasoby Sieci.

Takie wnioski mogłyby wydawać się oczywiste - w końcu posiadanie laptopa, smartfona czy komputera domyślnie zakłada jakiś poziom majętności, podobnie jak szybkie łącze internetowe. Okazuje się jednak, że nawet jeśli dysponujemy już sprzętem i połączeniem internetowym, to bogatsi są w stanie osiągnąć lepiej korzyści z Internetu.

Raport Pew Internet obejmował społeczeństwo amerykańskie, a w sondażu zadawano pytania o to, jak często w danym domu korzysta się z Internetu, jakie serwisy są wykorzystywane (e-mail, czytanie wiadomości, rezerwowanie biletów, ochrona zdrowia, itp.). Wyniki ankiety wskazują na to, że osoby zarabiające więcej mają świadomość tego, co Sieć ma im do zaoferowania - robią tam zakupy, porównują produkty i ich ceny, itp. W serwisie Fast Company znaleźć można wypowiedź autora raportu, Jima Jansena.

W niektórych przypadkach mówimy o różnicach [w wykorzystywaniu Internetu - przyp.red.] nawet dwucyfrowych. Dla mnie to wprost uderzające. Czy faktycznie bogatsi mają lepszą świadomość potencjału Internetu? A może po prostu to za jego pomocą pomnażają swój majątek? Na te pytania raport nie odpowiada, ale amerykańscy naukowcy pewnie nie dadzą nam długo czekać na własną analizę.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)