Bobby Kotick lubi robić wokół siebie zamieszanie, czyli Stringer o obniżce ceny PS3

Strona głównaBobby Kotick lubi robić wokół siebie zamieszanie, czyli Stringer o obniżce ceny PS3
08.07.2009 11:41
Bobby Kotick lubi robić wokół siebie zamieszanie, czyli Stringer o obniżce ceny PS3
marcindmjqtx
marcindmjqtx
bDZMwtCe

Po tym, jak Activision zagroziło, że być może przestanie wydawać gry na platformy Sony, zaimponowała nam chłodna i spokojna reakcja Sony. Teraz do akcji wkroczył Howard Stringer - CEO firmy.

bDZMwtBx

Jak donosi Reuters, podczas konferencji Allen & Co, Stringer zaczął od opisania szefa Activision w następujący sposób:

Lubi robić wokół siebie sporo zamieszania. On wywiera presję na mnie, ja na nim, taka już jest natura biznesu.  Czyli co? Tak jak myśleliśmy ta wypowiedź była po prostu częścią jakichś większych negocjacji pomiędzy firmami. Być może chodziło o tantiemy, o których mówił Kotick, być może o coś innego. Raczej się tego nie dowiemy.

Stringer odniósł się też do plotek o obniżce ceny PS3, mówiąc iż "traciłby pieniądze na każdym wyprodukowanym PlayStation, co byłoby nielogiczne".

bDZMwtBz

Moim zdaniem, a przypomnę, że żaden ze mnie analityk, zobaczymy w tym roku tańsze PS3. Albo o te 100$, albo o 50$ z dodaną grą, możliwe też, że pojawi się w końcu oplotkowane PS3 Slim. Mimo wszystko, Sony nadal przechodzi w miarę trudny okres w USA (o Europie niestety mamy za mało danych) i obniżenie ceny na pewno zwiększyłoby udział PS3 na rynku i poprawiło jego sytuację. Pamiętam, jak Sony mówiło, że chodzi im o zyski, nie udziały w rynku, ale ilość plotek i spekulacji o tańszym PLAYSTATION 3 daje do myślenia.

326847422737635370
bDZMwtCv