Bloober Team znów w centrum plotek. Studio może być na celowniku Microsoftu

Bloober Team znów w centrum plotek. Studio może być na celowniku Microsoftu

Bloober Team znów w centrum plotek. Studio może być na celowniku Microsoftu
23.06.2020 15:46

Bloober nie potwierdza i nie zaprzecza.

W zeszłym roku przez branżę gier wideo przetoczyła się informacja, jakoby Xbox Games Studios miało zawitać do Polski. Cel? Zakup jednego z większych rodzimych studiów i dołączenie ich do swojego portfolio.

Informacją podzielił się m.in. Borys Nieśpielak, reżyser filmu "Wszystko z nami w porządku", filmu dokumentalnego o blaskach i cieniach polskich producentów gier, a także współprowadzący podcastu Rock i Borys.

Czy Microsoft kupi CD Projekt RED? The Game Awards 2019

- Jest to informacja potwierdzona, ale dane są niepewne, to jest to, że Microsoft był na zakupach w Polsce – tłumaczył Nieśpielak. Wspólnie z Remigiuszem Maciaszkiem zastanawiali się czy giganta z Redmond stać byłoby na CD Projekt Red, ale ten scenariusz nie wydaje się realny. Co innego Bloober Team, który ma ustabilizowaną relację z Microsoftem – ich gra "Blair Witch Project" zadebiutowała z czasową wyłącznością na Xbox One. Z kolei "Medium", znacznie większy tytuł  został zaprezentowany podczas internetowej prezentacji gier zmierzających na nową generację konsol. Nie zostało to jeszcze potwierdzone, ale wszystko wskazuje na to, ze dzieło krakowskiego studia będzie czasowo dostępne wyłącznie na Xbox Series X.

Teraz plotki o zakupie Bloober Team wracają ze zdwojoną siłą. Powodem ma być dokonanie przez studio wyboru "short listy doradców do obsługi potencjalnego procesu M&A". O co chodzi? Więcej wyjaśni rozwinięcie skrótu. M&A to nic innego jak "Mergers and Acquisitions”, czyli po polsku: fuzje i przejęcia.

- Z kilkunastu ofert współpracy od renomowanych partnerów, spółka zdecydowała się wybrać sześciu, którzy będą uczestniczyć w drugiej turze rozmów. Wśród wybranych podmiotów są trzy ze Stanów Zjednoczonych, dwa z Polski i jeden z Wielkiej Brytanii. O finalnym wyborze doradcy Emitent poinformuje niezwłocznie odrębnym raportem - czytamy w oficjalnym komunikacie studia. Przypomnijmy, Bloober jest notowany na giełdzie NewConnect od dziewięciu lat i o każdym kroku musi informować swoich inwestorów w raportach. Obecnie za jedną akcję krakowskiego studia trzeba zapłacić ok. 161 zł.

Zapytaliśmy Bloober Team czy może chodzić o Xbox Games Studios, ale twórcy "Layers of Fear" odpowiedzieli krótko: nie komentujemy plotek.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)