Bloober Team załapało się na imponujące dofinansowanie

Bloober Team załapało się na imponujące dofinansowanie

Bloober Team załapało się na imponujące dofinansowanie
Krzysztof Kempski
09.11.2018 18:21

Pozyskane w ramach dotacji pieniądze developerzy zamierzają przeznaczyć na nowy projekt.

Firma Bloober Team jako spółka giełdowa, pochwaliła się ostatnio otrzymanym niedawno dofinansowaniem w ramach programu Przedsiębiorcza Małopolska. Dofinansowania dla twórców gier to oczywiście żadna nowość, w przypadku tego przyznanego Blooberowi wrażenie robi jednak kwota. Studio dostanie prawie 7 milionów złotych. Jest to około połowa przychodów Bloobera za zeszły rok, a więc suma rzeczywiście może robić wrażenie.

325483150686040690

Z punktu widzenia graczy dużo ciekawsze jest jednak to, na co wspomniane środki finansowe zostaną przeznaczone. Twórcy oficjalnie mówią tu o projekcie badawczym, ale nie kryją, że jest on związany już z kolejną po Layers of Fear 2, jeszcze niezapowiedzianą grą studia. Cały projekt ma kosztować podobno nawet 15,4 miliona złotych. Twórcy wspominają też o tym, że wciąż zamierzają pozostać przy gatunku, w którym czują się najlepiej, czyli horrorach psychologicznych.

Warto wspomnieć, że to niejedyna dotacja, jaką w ostatnim czasie otrzymało studio. W ramach programu Kreatywna Europa, twórcy otrzymali 150 tysięcy Euro, a do tego ponad 400 tysięcy w ramach dotacji unijnych. Fajnie, że kolejna polska firma rośnie w siłę i staje się coraz bardziej konkurencyjna na zachodzie. Tym bardziej, że żeniący Łowcę Androidów z PRL-em Observer był naprawdę szalenie udaną produkcją.

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)