Bloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce

Strona głównaBloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce
05.08.2020 10:25
Bloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce

The Medium zyskuje coraz ciekawszych koalicjantów. Kto następny?

Krakowskie studio uzyskało niestandardowe warunki licencji dotyczącej silnika Unreal Engine 4. Co to oznacza?

– Tworzymy coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty, a w ramach prac badawczych doszliśmy do przekonania, że wizja tego co chcemy robić w przyszłości będzie najlepiej realizowana właśnie przez Unreal Engine – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Efekty mamy poznać już niedługo, bo przy okazji premiery gry "The Medium" zapowiadanej na koniec roku.

- W ramach współpracy z pewnością będziemy starali się wymieniać wzajemnie wiedzą i rozwiązaniami. Produkcje, którymi zajmiemy się podczas ścisłej, długofalowej współpracy na pewno zrobią ogromne wrażenie na graczach. "The Medium" jako pierwsze pokaże co może powstać w ramach kooperacji giganta technologicznego i developera, który innowacje ma wpisane w swoje DNA – uzupełnia  Babieno.

Epic Games stał się tym samym kolejnym partnerem Bloober Team i logo ich największego dzieła, czyli Unreal Engine, zobaczymy na ekranie początkowym " The Medium".

Jak podkreślają krakowianie, długoterminowa współpraca z Epic Games to "kolejny krok spółki na drodze do uzyskania wiodącej roli na rynku gier z gatunku horror".

Przypomnijmy, w tym roku Bloober Team podpisał już umowę z Microsoftem, na którego nową konsolę Xbox Series X trafi "The Medium" oraz z Platige Image, które będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej produkcji spółki.

Miałem okazję zobaczyć fragment rozgrywki "The Medium" nieco ponad rok temu. Założenia gry są wściekle ambitne, a klimat przywodzi na myśl mieszankę "Silent Hilla", "Twin Peaks" i "Strefy Mroku". Pierwszy z tych tytułów znajdzie odbicie również w ścieżce dźwiękowej, której współtwórcą jest Akira Yamaoka, kompozytor legendarnego horroru. Czekam i przebieram nogami ze zniecierpliwienia.

Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)