Bloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce

Bloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce

Bloober Team i Epic Games grają do jednej bramki. Efekty już wkrótce
05.08.2020 10:25

The Medium zyskuje coraz ciekawszych koalicjantów. Kto następny?

Krakowskie studio uzyskało niestandardowe warunki licencji dotyczącej silnika Unreal Engine 4. Co to oznacza?

– Tworzymy coraz bardziej zaawansowane technologicznie projekty, a w ramach prac badawczych doszliśmy do przekonania, że wizja tego co chcemy robić w przyszłości będzie najlepiej realizowana właśnie przez Unreal Engine – tłumaczy Piotr Babieno, prezes Bloober Team.

Efekty mamy poznać już niedługo, bo przy okazji premiery gry "The Medium" zapowiadanej na koniec roku.

- W ramach współpracy z pewnością będziemy starali się wymieniać wzajemnie wiedzą i rozwiązaniami. Produkcje, którymi zajmiemy się podczas ścisłej, długofalowej współpracy na pewno zrobią ogromne wrażenie na graczach. "The Medium" jako pierwsze pokaże co może powstać w ramach kooperacji giganta technologicznego i developera, który innowacje ma wpisane w swoje DNA – uzupełnia  Babieno.

Epic Games stał się tym samym kolejnym partnerem Bloober Team i logo ich największego dzieła, czyli Unreal Engine, zobaczymy na ekranie początkowym " The Medium".

Jak podkreślają krakowianie, długoterminowa współpraca z Epic Games to "kolejny krok spółki na drodze do uzyskania wiodącej roli na rynku gier z gatunku horror".

Przypomnijmy, w tym roku Bloober Team podpisał już umowę z Microsoftem, na którego nową konsolę Xbox Series X trafi "The Medium" oraz z Platige Image, które będzie odpowiadało za przygotowanie animacji do nowej produkcji spółki.

Miałem okazję zobaczyć fragment rozgrywki "The Medium" nieco ponad rok temu. Założenia gry są wściekle ambitne, a klimat przywodzi na myśl mieszankę "Silent Hilla", "Twin Peaks" i "Strefy Mroku". Pierwszy z tych tytułów znajdzie odbicie również w ścieżce dźwiękowej, której współtwórcą jest Akira Yamaoka, kompozytor legendarnego horroru. Czekam i przebieram nogami ze zniecierpliwienia.

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)