Blizzard zbanuje każdego oszusta w Overwatch

Strona głównaBlizzard zbanuje każdego oszusta w Overwatch
13.05.2016 18:20
Blizzard zbanuje każdego oszusta w Overwatch
Adam Piechota
Adam Piechota
bEhaJSnG

A graczom przypomina, że nie lubi żartować.

bEhaJSmZ

Z Blizzard generalnie nigdy nie było żartów. Chcieli banować szachrajów w Diablo 3, robili to od razu. Mieli ochotę zabronić prawa istnienia fanowskiemu (nielegalnemu) serwerowi utrzymującemu World of Warcraft w pierwotnej wersji, zrobili to. „Nie chcesz tego. Myślisz, że chcesz, ale nie chcesz” – takie słowa padły w 2013 roku na Blizzconie. Wielki Brat wie lepiej, pamiętajmy.

"You think you do, but you don't" (Full Answer)

Nic dziwnego, że i tym razem postanowili być nieugięci. Beta Overwatch okazała się gigantycznym sukcesem; gra ma zatem szansę porządnie namieszać w branży. A gdy masz władzę, możesz dyktować swoje warunki.

bEhaJSnb

Na forum battle.net znajdziemy sporych rozmiarów ogłoszenie o zabarwieniu niemal totalitarnym. Dowiemy się w nim, jak bardzo firmie zależy, aby zabawa w Overwatch była zawsze fair oraz – to ciekawe – przeczytamy małą instrukcję rozpoznawania i zgłaszania podejrzanych o cyber-doping graczy. Wirtualna policja zajmie się resztą, a Ty, obywatelu, będziesz mógł zasnąć bez wyrzutów sumienia. W końcu spełniłeś swój obowiązek.

325663351407851484

Jeśli jednak ściągnąć Orwellowskie okulary, bardzo dobrze, że Blizzard nadal twardo trzyma się swoich zasad. Wszyscy na jakimś etapie spotkaliśmy się z wyjątkowo upierdliwymi cheaterami. W dawnych czasach, gdy jegomość wykorzystujący słabości gry siedział obok na kanapie, wystarczyło go dźgnąć łokciem. W Sieci nie ma łokci, więc jeśli ktoś zepsuje Ci dwie godziny zabawy (Twój z trudem wywalczony wieczór przy grze), możesz go podkapować. Innym już nie przeszkodzi.

Kilka miesięcy temu drwiłem jeszcze z Overwatch. A teraz zaczynam mieć obawy, czy starczy mi czasu na kupkę wstydu podczas wakacji, czy też całe wolne przeznaczę produkcji Blizzard. Widzimy się niebawem na serwerach. Tylko, wiecie, bez żadnego kombinowania.

bEhaJSnh

[źródło: Destructoid]

Adam Piechota

bEhaJSnX