Blizzard szuka ludzi do projektowania lochów w związku z nowym projektem w uniwersum Diablo

Blizzard szuka ludzi do projektowania lochów w związku z nowym projektem w uniwersum Diablo

Blizzard szuka ludzi do projektowania lochów w związku z nowym projektem w uniwersum Diablo
Krzysztof Kempski
06.06.2018 17:28

Czwórka potwierdzona?

Nie od dziś wiadomo, że Blizzard na pewno ma już poważne plany odnośnie nowego Diablo. Każdy zdaje sobie sprawę, że gra powstaje już zapewne od dawna tylko wciąż jest ściśle strzeżonym sekretem firmy. Od premiery trójki (powstającej przecież ponad dekadę) minęło już 6 lat, dziwne byłoby w sumie gdyby Blizzard przez tyle czasu nie poczynił już planów odnośnie kontynuacji...

Dziś o potencjalnym nowym Diablo się jednak wreszcie pisze, bo też na stronie Blizzarda wylądowało właśnie ogłoszenie, że firma potrzebuje ludzi do projektowania lochów. Wprost mówi się o tym, że mają trafić do "nowego, niezapowiedzianego projektu w uniwersum Diablo". Tylko... dlaczego zakładamy, że od razu oznacza to już czwartą odsłonę?

325530121320870514

Choć w chwili debiutu Diablo III miało mnóstwo problemów, wynikających w znacznej mierze z oparcia gry na domu aukcyjnym, Blizzard w 2 lata później posłał w bój Żniwiarza Dusz, który mocno zmienił przecież charakter produkcji. Nic nie zostało już z konieczności przechodzenia gry po kilka razy każdą postacią, a istotny nagle stał się tryb adventure czy sezony, sprawiające, że "trójka" rzeczywiście stała się grą na lata. Mało? Są też przecież całkiem świeże wersje konsolowe. Od Reaper of Souls upłynęły już wprawdzie 4 lata, ale po drodze, jakoś rok temu było jeszcze Przebudzenie Nekromantów.

Blizzard zatem dużo po premierze w Diablo 3  jeszcze zainwestował. I wydaje mi się, że nie zrobił tego po to, by już po 6 latach ogłaszać następcę. Wypuszczenie takiego ogłoszenia w okolicy targów E3 sugeruje jednak, że wkrótce coś może się wydarzyć. Obstawiałbym jednak raczej dodatek. A czy wspominałem, że też będzie to świetna wiadomość?

Krzysztof Kempski

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)