Blizzard przygotował specjalną wersję Hearthstone’a z myślą o goglach VR

Szkoda, że był to jedynie prototyp.

Blizzard przygotował specjalną wersję Hearthstone’a z myślą o goglach VR
Bartosz Witoszka

Choć VR radzi sobie coraz lepiej, a premiera Half-Life: Alyx może być dużym przełomem w kwestii projektowania gier z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału drzemiącego w wirtualnej rzeczywistości, to jednak ciągle ma swoje ograniczenia i przez dużą część graczy traktowany jest jako ciekawostka. Nie przeszkodziło to jednak dwóm projektantom Hearthstone’a poeksperymentować trochę z tą technologią.

Będąc złośliwym można by powiedzieć, że na to właśnie on rozpoczął i zakończył modę na cyfrowe karcianki elektroniczne. Blizzard od prawie sześciu lat rozwija grę, dodając do niej nowe przygody, kartoniki czy tryby. Dwaj deweloperzy pracujący nad grą – Dave Kosak (główny projektant) i Hadidjah Chamberlain (projektant efektów specjalnych) –postanowili pójść jeszcze o krok dalej i stworzyli grywalny prototyp Hearthstone’a na VR.

Obraz

Kosak przekonuje jednak, że był to projekt poboczny i nie chce zdradzać nic więcej, bo gracze mogliby się zacząć domagać wypuszczenia gry, czego firma może w tej chwili nie chcieć. Deweloperzy studzą przy okazji entuzjazm i dodają, że granie w Hearthstone’a na VR nie było tak wygodne, jak za pomocą myszy czy ekranu dotykowego.

Bartek Witoszka

Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.