Blizzard przygotował specjalną wersję Hearthstone’a z myślą o goglach VR

Blizzard przygotował specjalną wersję Hearthstone’a z myślą o goglach VR28.01.2020 15:30
Blizzard przygotował specjalną wersję Hearthstone’a z myślą o goglach VR
Bartosz Witoszka

Szkoda, że był to jedynie prototyp.

Choć VR radzi sobie coraz lepiej, a premiera Half-Life: Alyx może być dużym przełomem w kwestii projektowania gier z myślą o wykorzystaniu pełnego potencjału drzemiącego w wirtualnej rzeczywistości, to jednak ciągle ma swoje ograniczenia i przez dużą część graczy traktowany jest jako ciekawostka. Nie przeszkodziło to jednak dwóm projektantom Hearthstone’a poeksperymentować trochę z tą technologią.

Będąc złośliwym można by powiedzieć, że na to właśnie on rozpoczął i zakończył modę na cyfrowe karcianki elektroniczne. Blizzard od prawie sześciu lat rozwija grę, dodając do niej nowe przygody, kartoniki czy tryby. Dwaj deweloperzy pracujący nad grą – Dave Kosak (główny projektant) i Hadidjah Chamberlain (projektant efektów specjalnych) –postanowili pójść jeszcze o krok dalej i stworzyli grywalny prototyp Hearthstone’a na VR.

325324664715163612

Kosak przekonuje jednak, że był to projekt poboczny i nie chce zdradzać nic więcej, bo gracze mogliby się zacząć domagać wypuszczenia gry, czego firma może w tej chwili nie chcieć. Deweloperzy studzą przy okazji entuzjazm i dodają, że granie w Hearthstone’a na VR nie było tak wygodne, jak za pomocą myszy czy ekranu dotykowego.

Bartek Witoszka

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)