Blight: Survival to zombie w średniowieczu. Mocny klimat

Blight: Survival to zombie w średniowieczu. Mocny klimat

Blight: Survival
Blight: Survival
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Haenir Studio
Marcin Hołowacz
03.11.2022 16:24

Blight: Survival to średniowieczny horror akcji, w którym znajdują się elementy roguelite, a dodatkowo jest także tryb kooperacji. Trzeba przy tym zaznaczyć, że zostaniemy przeniesieni do alternatywnej wersji XIV wieku.

Blight: Survival wygląda bardzo ciekawie, co możecie ocenić w trakcie oglądania gameplayu z wersji pre-alpha. Na ten moment tytuł jest tworzony głównie z myślą o platformie PC, ale w jednej ze swoich wypowiedzi twórcy wyrazili chęć przeniesienia Blight: Survival również na konsole.

Gra jest tworzona przez Haenir Studio. Ma to być dobra propozycja do czteroosobowej kooperacji, a z opublikowanej rozgrywki da się wywnioskować, że gracze będą mieli ręce pełne roboty i towarzysze broni faktycznie mogą się tu przydać.

Nie dość, że będziemy uczestniczyć w starciach z innymi ludźmi, to na domiar złego okolica zmaga się z poważną zarazą. Efekty zakażenia są porównywalne do przemiany w zombie, bo człowiek traci panowanie nad tym co robi i zwyczajnie atakuje wszystko co się rusza.

Pomimo tego, że już na początku zwiastuna mogłem wyczytać, iż jest to tylko pre-alpha, to byłem pod wrażeniem jego wizualnych aspektów. Prezentuje się to naprawdę ciekawie, a animacje są płynne i całkiem złożone. Egzekucje ludzi dotkniętych zarazą były brutalne i widowiskowe, z kolei środowisko urzekało ładną przyrodą oraz klimatem.

Blight: Survival pozwala nawet się trochę podkradać i po cichu przeszukiwać ciała oraz pobliskie skrzynie. No właśnie, być może się trochę czepiam, ale nie mogłem pozbyć się jednej myśli, mianowicie czy żołnierz w średniowiecznej zbroi na pewno mógłby się bezszelestnie skradać? Myślę, że nie, ale tak jak wspominałem wcześniej, to tylko moje czepialstwo.

Podsumowując, na opublikowanym fragmencie rozgrywki Blight: Survival prezentuje się bardzo dobrze i aż miałem ochotę zagrać! Ciekawe jaki będzie finalny efekt prac Haenir Studio i czy ich produkcja faktycznie trafi na konsole? Aktualnie można odwiedzić stronę gry na Steam.

Marcin Hołowacz, dziennikarz Polygamii

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)