Blacksad: Under the Skin - gra detektywistyczna na podstawie komiksu

Strona głównaBlacksad: Under the Skin - gra detektywistyczna na podstawie komiksu
24.08.2018 12:07
Blacksad: Under the Skin - gra detektywistyczna na podstawie komiksu
Joanna Pamięta - Borkowska
Joanna Pamięta - Borkowska

Wcielamy się w detektywa-kota, ale nie oznacza to, że gra jest dla dzieci, o nie.

bEUGTNoB

Studio Microids we współpracy z Pendula trudzi się  nad grą przygodową pt. Blacksad: Under the Skin. Gra przenosi nas do lat 50, do Nowego Jorku. Główny bohater to detektyw John Blacksad, który bada sprawę morderstwa szefa lokalnego klubu bokserskiego, Joego Dunna.

Tym, co wyróżnia uniwersum, jest wygląd głównych bohaterów - są to antropomorficzne zwierzęta, zaś główny bohater wygląda jak czarny kot. Obejrzyjcie zresztą poniższy zwiastun:

I można by było zbyć tą zapowiedź wzruszeniem ramion - tym bardziej, że graficznie wideo nie stoi na najwyższym poziomie, animacje są dość sztywne, a poszczególne kadry nie urywają - gdyby nie fakt, że gra oparta jest na znakomitym komiksie Juanjo Guarnido i Juana Díaza Canalesa. Komiks ów jest bardzo filmowy, klimatyczny i przepięknie narysowany. Wyciąga wszystko, co najlepsze, z klasyki gatunku powieści detektywistycznych i urozmaica to o dość archetypiczne, ale zapadające w pamięć postacie zwierząt, które są zaskakująco ludzkie w gestach i zachowaniu. Mam wielką nadzieję, że w ciągu roku, jaki został do premiery, zarówno pod względem fabuły jak i grafiki gra bardziej zbliży się do dzieła Guarnido i Canalesa.

bEUGTNoD

Premiera przewidziana jest na 2019 rok, na PC, PS4, Xbox One oraz na Switcha.

Udostępnij:
bEUGTNoN
Komentarze (3)
bEUGTNpz