Blacklight: Tango Down - ponura przyszłość i strzelanie

Blacklight: Tango Down - ponura przyszłość i strzelanie31.03.2010 19:36
Blacklight: Tango Down - ponura przyszłość i strzelanie
marcindmjqtx

Przyszłość nie rysuje się w różowych barwach - tak każe nam przypuszczać literatura science-fiction, filmy czy wreszcie gry. W ten nurt wpisze się również zapowiedziany właśnie przez Ignition Entertainment a powstający w Zombie Studios FPS Blacklight: Tango Down. Gra ma pojawić się latem tego roku w cyfrowej dystrybucji na PS3, PC i Xboksie 360*. Szczegółów dowiecie się z informacji prasowej, ale nieco bawi mnie fakt, że ktoś uznał to za wyróżnik.

IGNITION ENTERTAINMENT UJAWNIA SZCZEGÓLY DOTYCZACE GRY BLACKLIGHT: TANGO DOWN

Fabula, rzeczywistosc oraz sceneria FPS-a z rozbudowanym trybem Multiplayer.

Informacja dla mediów 1

marca 2010 - Glendale, Kalifornia -- Firma Ignition Entertainment ujawnila pierwsze informacje dotyczace warstwy fabularnej, scenerii oraz broni w majacym juz niedlugo pojawic sie w sprzedazy FPS-ie z rozbudowanym trybem Multiplayer Blacklight: Tango Down. Gra jest w trakcie opracowywania w Zombie Studios.

Blacklight: Tango Down to gra oparta na silniku Unreal Engine 3.0, która ukaze sie wylacznie w usludze Xbox LIVE Arcade, PlayStation Store oraz z wykorzystaniem cyfrowych kanalów dystrybucji na komputery osobiste, dzieki czemu stanie sie ona jedna z najbardziej zaawansowanych gier wydanych kiedykolwiek za posrednictwem kanalów pobierania.

CZYM JEST BLACKLIGHT?

Akcja gry Blacklight: Tango Down rozgrywa sie w niedalekiej przyszlosci i jest zwiazana z oddzialem wojskowym do zadan specjalnych o nazwie "Blacklight.” Blacklight to grupa bezposredniego reagowania Sekretarza Obrony zlozona tylko z najlepszych. Ci niezwykli elitarni zolnierze pochodza ze wszystkich rodzajów formacji grup specjalnych, wlaczajac Combat Applications Group (Delta), SF, DEVGRU (SEAL), RANGERsów oraz CIA MSP. Wszyscy zolnierze sa wybierani i specjalnie szkoleni do walki w szybko zmieniajacych sie warunkach oraz w niejasnych sytuacjach, gdzie liczy sie swoboda dzialania. Wlasnie to jest zadaniem gracza.

SWIAT GRY BLACKLIGHT: TANGO DOWN

Srodowisko Blacklight: Tango Down wcale nie rózni sie tak bardzo wspólczesnego swiata i na pewno wyda sie graczom niezwykle znajome, ale jednoczesnie wystarczajaco odlegle, aby zaskakiwac i niepokoic. To swiat, który nie wytrzymal blyskawicznego tempa postepu technologicznego i cierpi z powodu wielu pomylek, które sa jego udzialem.

Nadmierny postep technologiczny stworzyl ponury swiat, który przeobrazil tetniace zyciem miasta w mroczne, niekonczace sie wirtualne billboardy oraz strefy zagrozenia. Spustoszenie jakie zasiala epidemia wirusa oraz chec wojskowych do kontrolowania i wykorzystania wirusa jako broni spowodowaly jeszcze wieksze szkody. Rzady oraz ludnosc cywilna przezywaja nieustanne wstrzasy. Porzadek mozna zaprowadzic wylacznie sila i strachem.

Wojskowe próby uczynienia z wirusa broni doprowadzily do wystapienia tzw. "Goraczki Q” zwanej wirusem SIV (Ang. Sentient Insanity Virus) - tym mianem okresla sie równiez ludzi nim zainfekowanych. Wirus niszczy ludzka osobowosc, zmieniajac ludzi w przerazajace prymitywne stworzenia, które sa o wiele bardziej agresywne i odporne na ból.

FAKTY NAUKOWE ZAMIAST FIKCJI

Gra Blacklight: Tango Down rozgrywa sie w swiecie opartym na faktach naukowych, a nie science-fiction. Technologie pola walki oraz bron przyszlosci pojawiajace sie w grze bazuja na najnowoczesniejszych wspólczesnych technologiach wojskowych. O ile w naszym dzisiejszym swiecie moga one istniec wylacznie w laboratoriach lub projektach, w grze Blacklight: Tango Down ten zaawansowany sprzet wojskowy to codziennosc, tworzaca militarna rzeczywistosc gry.

Do "faktów naukowych” mozemy zaliczyc nowe rodzaje broni przyszlosci i systemy wspomagajace, takie jak granaty elektromagnetyczne, destabilizujace dzialanie elektronicznych systemów wizjera, Digi-granaty znieksztalcajace pole widzenia przeciwników, reaktywne pancerze oraz bron o szerokich mozliwosciach indywidualnego dostosowania. Ikona technologii Blacklight jest "Hyper Reality Visor,” urzadzenie naglowne wykorzystujace swój wlasny impuls elektroniczny oraz pobliskie pola elektromagnetyczne i pokazujace swiat w zupelnie inny sposób, umozliwiajac postrzeganie przez zolnierza rzeczy niewidzialnych dla oka.

*Usługa Xbox LIVE nie jest oficjalnie dostępna w Polsce. Nie wiesz, co to oznacza? Dowiesz się tu.

326922545407355159
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)