Black Ops pobiło sprzedaż Modern Warfare 2. Kolejny dodatek pojawi się w sierpniu

Black Ops pobiło sprzedaż Modern Warfare 2. Kolejny dodatek pojawi się w sierpniu04.08.2011 12:54
marcindmjqtx

Jak tu nie zazdrościć Activision kury znoszącej coraz większe złote jaja?

Na spotkaniu z inwestorami, Eric Hirshberg pochwalił się wynikami sprzedaży dwóch ostatnich części serii Call of Duty. Obie przebiły granicę 20 milionów sprzedanych kopii - Modern Warfare 2 rozeszło się w liczbie 22 milionów sztuk, a zeszłoroczna edycja przebiła ten wynik o kolejne 3 miliony.

Liczby muszą robić wrażenie, ale pytanie czy po zawierusze ze studiem Infinity Ward ta tendencja się utrzyma wcale nie musi być retoryczne. Zwłaszcza, że jeśli spojrzymy na średnie oceny obu gier, to Black Ops wypada zauważalnie słabiej. Gdy w listopadzie na sklepowe półki trafi Modern Warfare 3, nad którym pracują aż trzy różne ekipy, będzie musiało zmierzyć się z Battlefield 3, które w tym roku wygląda o wiele lepiej, niż poprzednie części. Activision już dużo mocniej rozkręciło marketingową maszynkę tworząc Call of Duty Elite, zapowiadając na wrzesień dwudniowy konwent Call of Duty XP i zapowiadając Modern Warfare 3 także na Wii, ale w tym roku rywalizacja może być ciekawa jak nigdy.

Kilka dolarów wpadnie do kieszeni Activision jeszcze w tym miesiącu. 23 sierpnia na Rynku Xbox Live pojawi się bowiem kolejny, czwarty już dodatek do Call of Duty: Black Ops, zatytułowany Rezurrection. Co ciekawe, tym razem znajdą się w nim mapy tylko dla trybu Zombies. Cztery z nich znamy już z World at War: Nacht der Untoten, Verruckt, Shi No Numa i Der Riese. Akcja nowego scenariusza będzie natomiast toczyła się na... Księżycu.

Jeśli kupiliście Black Ops w edycji Hardened czy Prestige, to cały dodatek (włącznie z tematem pulpitu i ścieżką dźwiękową będziecie mogli pobrać za darmo. W końcu cztery z tych mapek dostaliście już dawno w prezencie. Pozostali będą musieli wyłożyć standardowe 1200 MSP. Wersje na PS3 i PC pojawią się zapewne równo miesiąc po Xboksowej premierze.

Maciej Kowalik

Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)