Bizarre Creations chciało rozwinąć pomysły z Blur

Blur był dla mnie wielką niespodzianką i kolejnym potwierdzeniem wyścigowego kunsztu autorów Metropolis Street Racer i Project Gotham Racing. Przed premierą gra wyglądała bardzo przeciętnie, ale gdy dostałem ją do recenzji musiałem skapitulować. Szkoda, że nie doczekamy się sequela, bo prace nad nim trwały.

Bizarre Creations chciało rozwinąć pomysły z Blur
marcindmjqtx

Blur 2 nigdy nie został oficjalnie zapowiedziany, a samo Bizarre zostało w 2011 roku zamknięte przez Activision, więc nie wstrzymywałbym oddechu w oczekiwaniu na powrót do tego projektu. Blogowy wpis jednego z byłych pracowników studia ujawnia jednak, że trwały prace nad prototypem wyścigowej gry o kodowej nazwie Brighton Storm, która jednak pewnie w końcu zostałaby zmieniona na Blur 2.

Filmiki pochodzą z bardzo wczesnej wersji i wyglądają jak Blur na sterydach także z uwagi na fakt, że Bizarre użyło w prototypie assetów z tej gry. Chris Davie wyjaśnia, że chodziło o sprawdzenie, jak bardzo można podkręcić intensywność rozgrywki i ile efektów można wrzucić na ekran, zanim gracz zacznie odczuwać dyskomfort. Gra działała na wewnętrznym silniku firmy, a poniższe wideo jest efektem pracy Chrisa i kilku jego kolegów, którzy wiedząc, że Bizarre zostanie zamknięte, postanowili zakasać rękawy i doprowadzić projekt chociaż do fazy pre-alpha, by można było pochwalić się efektami w portfolio, w trakcie rozmów z nowym pracodawcą. Myśląc o losie Bizarre czuję autentyczny żal. Nie tylko dlatego, że ścigałki tej firmy już od czasów Dreamcasta były mi bliskie. Blur w mistrzowski sposób połączył świat ulicznych wyścigów i klonów Mario Kart, a jego autorzy nie zapomnieli nawet o takim drobiazgu jak możliwości gry na ekranie podzielonym na cztery części. Zasługiwali na lepszy los i szansę na rozwinięcie tych pomysłów.

źródło: Chrisdavie

Maciej Kowalik

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
wiadomościactivisionbizarre creations

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.