Biurowy Zjadacz Czasu: Chunkadelic - zmasowany atak 8‑bitowej nostalgii

Chunkadelic to drobnostka, która jednak tak ładnie i wdzięcznie odwołuje się do tęsknoty za różnymi starymi produkcjami. Jedna gra, by dziewięć zebrać i w pikselach związać!

Biurowy Zjadacz Czasu: Chunkadelic - zmasowany atak 8-bitowej nostalgii
marcindmjqtx

W Chunkadelic znalazły się krótkie, jednopoziomowe impresje na temat klasyków. Weterani starych maszyn do grania na pewno bezbłędnie podadzą tytuły gier z jakich czerpali inspiracje twórcy. Na pierwszy rzut oka poznałem Arkanoida, Snake'a, Mario, Megamana, Duck Hunting czy Asteroids.

Każda podróż do przeszłości zajmie Wam raptem kilkadziesiąt sekund, ale nie każdą przejdziecie od razu, bo ginie się jak niegdyś, od 1-3 trafień. Diabelstwo jest małe, ale wciąga, płynnie przeskakujemy między tytułami. Podsumowanie na koniec skłania do kolejnych prób, a że za każdym razem trzeba przechodzić wszystkie 9 gier, to może minąć chwila, zanim ukończycie całość. Urzekła mnie też wesoła, skoczna muzyka w stylu retro oraz takaż grafika - pokazuje piksele i jest z tego dumna.

Twórcy, Chevy Ray Johnston i Noel Berry, nazwali Chunkadelic "psychodelicznym listem miłosnym do gier retro"  i to chyba najlepsze podsumowanie. Gra powstała zaledwie w 48 godzin podczas Full Indie Game Jam.

W Chunkadelic zagracie tutaj. A jeśli nie chcecie grać, możecie obejrzeć całą:

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (0)
© Polygamia
·

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się  tutaj.