Biskupin z klocków: odwiedź Kujawsko-Pomorskie w Minecrafcie

Biskupin z klocków: odwiedź Kujawsko-Pomorskie w Minecrafcie

Biskupin z klocków: odwiedź Kujawsko-Pomorskie w Minecrafcie
marcindmjqtx
08.06.2015 13:30, aktualizacja: 05.01.2016 15:02

W dzisiejszych czasach potencjalnych turystów szuka się w świecie z klocków.

Władze Kujawsko-Pomorskiego idą szlakiem przetartym jakiś czas temu przez Duńczyków (rząd Danii odtworzył w grze Mojang cały kraj) i województwo promować zaczęli także w Minecrafcie.

Urząd Marszałkowski nawiązał współpracę z Uniwersytetem Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i zainspirował studentów kierunku Humanistyka 2.0 do współdziałania przy promocji regionu. Odtworzyli oni, korzystając z map satelitarnych, mapę województwa w grze Minecraft, a następnie zbudowali na niej kilkanaście zabytków z całego województwa. Teraz każdy może dołączyć do wirtualnej przestrzeni i zapoznać się z nimi, zbudować swoje oraz wziąć udział w różnych akcjach.  Planowane są wydarzenia dotyczące historii, sztuki oraz fauny i flory województwa. Kilka wydarzeń będzie związanych typowo z aktywnościami Minecraftowymi (zręcznościowe jumping puzzle, wyścigi konne, konkurs łuczniczy). Wszystko w przestrzeni wirtualnej gry. Tak inicjatywę tłumaczą inicjatywę pomysłodawcy. Głos w sprawie zabrał nawet sam marszałek województwa, Piotr Całbecki:

Celem projektu jest przybliżenie atrakcji województwa młodym ludziom i ich rodzicom w całej Polsce. Chcemy także wzmocnić w mieszkańcach województwa poczucie lokalnego patriotyzmu i identyfikacji z regionem angażując ich w jego rozbudowę na mapie w grze Minecraft. Co z tego wynikło? Namiary na serwer Kujawsko-Pomorskiego w Minecrafcie znajdzecie tutaj.

P.S. Warto wspomnieć, że cyber wandale wysadzili wirtualną Danię w powietrze i zasadzili w jej środku amerykańską flagę. Miejmy nadzieję, że Kujawsko-Pomorskiego nie czeka podobna inwazja.

[Źródło: Informacja prasowa]

Piotr Bajda

Obraz
Źródło artykułu:Polygamia.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)