BioWare skapitulowało! Zrobi nowe zakończenie Mass Effect 3!

BioWare skapitulowało! Zrobi nowe zakończenie Mass Effect 3!05.04.2012 16:05
BioWare skapitulowało! Zrobi nowe zakończenie Mass Effect 3!
marcindmjqtx

Lub jak wolicie, doda do zakończenia nowe sceny. Za darmo*.

Po premierze Mass Effect 3 okazało się, że istnieje spora grupa graczy, którym zakończenie trzeciej części przygód Sheparda nie przypadło du gustu. Była to całkiem głośna grupa i BioWare postanowiło wejść w nią w dialog.

Mass Effect 3: Extended Cut będzie zawierało dodatkowe filmy i sceny w epilogu, mające lepiej wyjaśnić i zakończyć grę. W oświadczeniu jednego z założycieli firmy, Raya Muzyki, czytamy:

Myślimy że w Extended Cut udało nam się w równym stopniu dostarczyć graczom odpowiedzi na pytania, których szukali, jednocześnie zachowując artystyczną wizję zespołu na końcu tej fabuły z uniwersum Mass Effecta. Tym samym, pośrednio, Muzyka potwierdza co już dawno było spekulowane: że BioWare nie zamierza zatrzymywać się na Mass Effect 3 i będzie dalej rozwijać to uniwersum. Dodatek ma być dostępny za darmo, latem. O ile Shepard będzie Was jeszcze wtedy w ogóle obchodził.

Choć mam wrażenie, że bez względu na to, jakie sceny by BioWare dodało, to i tak znajdą się niezadowoleni. W końcu nie chodziło tylko o to, jaki filmik puszczono na końcu, a m.in. także o to, że gracze nie czuli, jakby to co robili wcześniej miało wpływ na finał.

Tak czy siak to ważny punkt do odnotowania w historii gier: oto autorzy poddają się presji fanów i na ich życzenie rozszerzają zakończenie. Wbrew wizjom sceptykom, BioWare i Electronic Arts nie zdecydowało się na pobieranie opłat za ten dodatek. Najwyraźniej nie są samobójcami.

* jak można przeczytać w oświadczeniu firmy, dodatek będzie darmowy do 12 kwietnia 2014 roku. Lepiej się śpieszyć. Potem może zniknąć w odmętach archiwów cyfrowej dystrybucji.

Źródło: BioWare

Konrad Hildebrand

327165071774668842
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)